Na Bulwarze im. Franciszka Grotowskiego do godz. 14 na gości czeka mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. wyjątkowe prezentacje służb mundurowych: pokaz sprzętu i pojazdów Jednostki Wojskowej Komandosów, specjalny oddział Służby Więziennej z Katowic, stoisko kryminalistyczne lublinieckich policjantów, a także mini obóz harcerski oraz wystawa Hufca 50-lecia OSW Kokotek.
Miłośników wojska ucieszy niewątpliwie wystawa zdjęć najlepszych fotografów towarzyszących z obiektywem komandosom z Lublińca. Ratownicy medyczni zaprezentują sprzęt medyczny, a Grupa Rekonstrukcji Historycznej wystawi swoje mundury oraz wyposażenie.
Nie lada gratką dla wielbicieli militariów będzie broń z II wojny światowej. Zainteresowani sprawdzą się w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim oraz turnieju gier planszowych, a podążając śladami harcerzy Hufca ZHP Lubliniec 1923-1939 będzie można zdobyć Harcerską Odznakę Turystyczną.
To nie koniec atrakcji! Korzystając z Poczty Harcerskiej wyślemy tego dnia specjalne kartki pocztowe, które trafią do Powstańców Warszawskich. O godzinie 13:00, organizatorzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie z prezesem Związku Żołnierzy AK na Dolnym Śląsku płk. Ryszardem Filipowiczem.
W czasie trwania patriotycznej imprezy, w Muzeum Edyty Stein będzie można zobaczyć fragmenty kronik powstańczych. W centrum miasta patrole złożone z reprezentacji służb mundurowych będą wręczać pakiety informacyjne o Powstaniu Warszawskim i okolicznościowe gadżety.
Jednym z najważniejszych elementów programu jest akcja „Mam to we krwi”, której organizatorem jest Jednostka Wojskowa Komandosów. Na lublinieckim rynku stoi ambulans honorowego krwiodawstwa, a każdy kto odda krew otrzyma pamiątkowy certyfikat.
Organizowana po raz trzeci akcja ma na celu aktywne propagowanie honorowego krwiodawstwa oraz pozyskiwanie jak największej liczby nowych dawców - nie tylko krwi, ale i szpiku kostnego.
Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?

Zawalił się dom w Dębieńsku
Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.