Międzynarodowy Dzień Gramatyki. Te ciekawostki językowe warto znać. Wiesz, dlaczego mówimy „mądrej głowie dość dwie słowie”?

Magdalena Konczal
Międzynarodowy Dzień Gramatyki. Wiesz dlaczego mówi się "mądrej głowie dość dwie słowie"?
Międzynarodowy Dzień Gramatyki. Wiesz dlaczego mówi się "mądrej głowie dość dwie słowie"? Archiwum prywatne
Corocznie 4 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gramatyki. Niekiedy ucząc się nowego języka, mamy problem właśnie z gramatyką, ale może okazać się, że w przypadku języka ojczystego wcale nie jest łatwiej. Jakie ciekawostki kryje w sobie gramatyka historyczna języka polskiego, a jakie ta współczesna? Sprawdźcie.

Międzynarodowy Dzień Gramatyki. Ciekawostki językowe, o których mało kto wie

Narodowy Dzień Gramatyki został ustanowiony w 2008 roku i jest corocznie obchodzony 4 marca w Stanach Zjednoczonych. Święto szybko jednak rozprzestrzeniło się na inne kraje. Dzień ten ma przypominać nam o gramatyce języka ojczystego – jej pięknie, a przede wszystkim znaczeniu we właściwym porozumiewaniu się i skutecznej komunikacji.

Gramatyka może przysparzać wiele problemów studentom kierunków filologicznych. Nawet poloniści miewają z nią kłopoty. Ale oprócz zawiłości, kryje w sobie także wiele tajemnic, o których warto się dowiedzieć. Poniżej przedstawiamy ciekawostki dotyczące polskiej gramatyki, nie tylko tej współczesnej, ale także historycznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Edukacja

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl