Mieszkanie Plus w Toruniu 2021: Gdzie powstaną? Jakie zasady?
12 grudnia przedstawiciele spółki PFR Nieruchomości S.A. podpisali w Urzędzie Miasta Torunia umowę z reprezentantami pracowni S.A.M.I Architekci na opracowanie dokumentacji projektowej osiedla mieszkaniowego na Podgórzu przy ulicy Okólnej. Umowa dotyczy wykonania zarówno projektu budowlanego jak i projektu wykonawczego oraz świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją całej inwestycji w ramach Mieszkania Plus w Toruniu.

Mieszkanie Plus: Kto, kiedy i jak może złożyć wniosek?
“Mieszkanie Plus” jest następcą programów rządowych „Mieszkanie dla Młodych” oraz “Rodzina na Swoim”, który ma zapewnić rodzinom stabilne warunki do rozwoju, w tym posiadanie większej liczby dzieci. Projekt skierowany został do średniozamożnych Polaków, chcących kupić lub wynająć mieszkanie.
Mieszkanie Plus w Toruniu - Kiedy i kto może złożyć wniosek?
W porównaniu do poprzednich programów tego typu, w M+ nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej. Biorąc pod uwagę często pojawiający się problemem znalezienia mieszkań wśród rodzin wielodzietnych, kluczowym kryterium realizacji programu będzie liczba posiadanych dzieci oraz wysokość zarobków.
- Misją BGK Nieruchomości S.A. jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin. Nasi klienci to osoby o umiarkowanych dochodach, które z jednej strony nie kwalifikują się do uzyskania mieszkania komunalnego czy socjalnego, z drugiej zaś – nie mają szans na kredyt hipoteczny czy też zakup mieszkania na obecnym rynku – słyszymy w zarządzie BGK Nieruchomości S.A.
Mieszkania Plus w Toruniu: Jakie są zasady programu? Co powstanie?
Należy zaznaczyć, że inwestycje „Mieszkanie Plus” są realizowane bez korzystania z pieniędzy podatników. Ma to na celu zaangażowanie lokalnych przedsiębiorstw, usprawnienie realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz pozyskanie przez inwestorów dodatkowego kapitału.
- Plan inwestycyjny zakłada, że w Toruniu powstanie około 300 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 15 000 m2.
- Projektowane osiedle zlokalizowane między ulicami Okólną i Generała Władysława Andersa będzie składać się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków, dobrze skomunikowanych z resztą miasta.
- Na terenie osiedla przewidziano tereny rekreacyjne oraz place zabaw.
- W pobliżu nowych mieszkań znajdują się liczne placówki oświatowo-wychowawcze, takie jak przedszkola i szkoły.
Mieszkania Plus w Toruniu: koszty. Kiedy ruszy budowa nowego osiedle?
Koszt budowy mieszkań zlokalizowanych na nowym osiedlu to około 50 mln złotych. Inwestycję sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. Budowa ma ruszyć w I kw. 2020 roku.
Mieszkanie Plus w Toruniu 2021: jakie warunki? Zobacz wizual...
Zobacz też: My, ludzie toruńskiego Apatora
