Mordercza próba przed królewskimi urodzinami. Żołnierze mdleli w upale [ZDJĘCIA]

Andrzej Grochal
Andrzej Grochal
Żołnierze mdleli w trzydziestostopniowym upale
Żołnierze mdleli w trzydziestostopniowym upale Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN
Co najmniej trzech żołnierzy brytyjskiej Gwardii Królewskiej zemdlało podczas próby parady Trooping the Colour, organizowanej z okazji oficjalnych obchodów urodzin monarchy. Żołnierze w pełnym umundurowaniu musieli znosić temperaturę przekraczającą 30 st. C.

Mordercza próba przed królewskimi urodzinami

Próba zwana Colonel’s Review zgromadziła tłumy obserwujących w niezwykle upalny dzień. Inspekcji gwardii dokonał osobiście książę William, który docenił niezwykłe poświęcenie żołnierzy na Twitterze. „Serdeczne podziękowania dla każdego żołnierza (sic!), który wziął udział w Przeglądzie Pułkownika dziś rano w upale. Trudne warunki, ale wszyscy wykonaliście naprawdę dobrą robotę. Dziękuję. W.” – napisał następca brytyjskiego tronu.

Jeden z żołnierzy biorących udział w próbie porównał wydarzenie do „bycia w saunie z 200-kilogramowym hantlem w lewej ręce”. – Jest to o wiele trudniejsze niż wygląda w telewizji. Kiedy już założysz mundur, czapkę z niedźwiedziej skóry i weźmiesz karabin w takim upale, okazuje się to niesamowicie wyczerpujące – powiedział 18-letni James Calford.

Brytyjscy monarchowie obchodzą urodziny w czerwcu

Wszyscy trzej żołnierze, którzy zemdleli, zostali wyniesieni na noszach. Dwóm kolejnym pomagano opuścić plac apelowy. Jeden z trębaczy, który upadł, podniósł się i następnie próbował kontynuować grę na instrumencie, ale został szybko odprowadzony przez personel medyczny. Jego hart ducha został nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonej publiczności.

Colonel’s Review to ostatnia próba Gwardii Królewskiej przed paradą Trooping the Colour, która odbędzie się 17 czerwca. Jest ona elementem oficjalnych obchodów urodzin brytyjskiego monarchy, niezależnie od rzeczywistej daty urodzenia. Tak było m.in. w przypadku urodzonej 21 kwietnia 1926 r., zmarłej w zeszłym roku, królowej Elżbiety II. Tradycja ta sięga 1748 roku.

Źródło: Reuters, Evening Standard

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dora
11 czerwca, 18:24, Kris:

Popiedolony kraj.

Darmozjadów do roboty szkoda tych ludzi.najwyzszacpora obudzić się i rzucić taka robote

K
Kris
Popiedolony kraj.
E
Ehhhh
Pokazujecie tych rasistowskich imperialistów, którzy nie uznają nikogo oprócz swoich brytolskich dziwadeł. No chyba, że się kogoś boją tak jak ciapasów, to wtedy ich szanują..... bo muszą.
g
ghjk
Patrzcie Golce to jest twardziel leży ale gra
Wróć na i.pl Portal i.pl