Dwayne Johnson to znana postać amerykańskiego show biznesu. Wrestler jest także aktorem, futbolistą i raperem samoańskiego, irlandzkiego i afrykańskiego pochodzenia. Powszechnie znany jest pod swoim pseudonimem ringowym jako "The Rock".
Na początku tego miesiąca Muzeum Grevina w Paryżu z dumą ujawniło naturalnej wielkości postać zapaśnika i aktora, co szybko spotkało się z falą krytyki.
Kontrowersje wokół figury woskowej Dwayne’a Johnsona
Jednym z największych problemów była karnacja modela. Fani celebryty oskarżali twórcę figury o „wybielanie” gwiazdy. Po tym, jak manekin "The Rocka" stanął wśród innych figur na wystawie, szefowie muzeum obiecali „przerobić” go tak, żeby bardziej przypominał swojego realnego odpowiednika.
Głos w sprawie zabrał sam aktor, któremu również nie spodobał się kolor skóry jego podobizny. Wezwał muzeum, aby „zaktualizowało jego figurę woskową o kilka ważnych szczegółów, zaczynając od koloru skóry”.
Dyrektor muzeum Yves Delhommeau powiedział agencji prasowej AFP, że jego pracownicy planują pracować „całą noc”, aby figura woskowa odpowiadała „oczekiwaniom fanów”.
Za jasną karnację modela obwinił „problem z oświetleniem” i powiedział, że zostanie to szybko rozwiązane. Delhommeau zapowiedział również, że "The Rock" odwiedzi muzeum „później, aby sprawdzić, czy konieczne są inne modyfikacje”.
Figura Dwayne’a Johnsona w Paryżu. Kto za nią odpowiada?
Muzeum odsłoniło figurę woskową w Paryżu 16 października i stwierdziło, że artysta Stéphane Barret podczas tworzenia rzeźby musiał polegać na zdjęciach i filmach. W komunikacie prasowym napisano, że „żmudna” praca obejmowała trzykrotne przerobienie oczu modelu.
The Rock urodził się w Kalifornii jako syn czarnoskórego ojca z Nowej Szkocji i matki Samoanki. Jego tata, Wayde Douglas Bowles, również był zapaśnikiem – znanym jako Rocky Johnson.
