Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla dr Anny Sawickiej z UMCS

Maciej Wijatkowski
mat. prywatne
Dr inż. Anna Sawicka z Zakładu Polityki Przestrzennej i Planowania UMCS otrzymała nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za rozprawę doktorską: „Miasto zrównoważone - możliwości implementacji idei na przykładzie Lublina”.

Ministerialny konkurs wyłania najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Praca doktorska powstała pod kierunkiem dr. hab. inż. Michała Stangla, wybitnego urbanisty.

Dr Sawicka obroniła pracę z wyróżnieniem w lipcu 2018, na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej.

Cel pracy polega na zbadaniu i identyfikacji przyczyn rozbieżności pomiędzy teorią urbanistyki a sytuacją prawną, polityką przestrzenną i rzeczywistym zagospodarowaniem obszarów miejskich.

Weryfikacja działań lokalnego systemu planowania umożliwia próby określenia możliwości wzrostu przestrzennego, opartego na idei miasta zrównoważonego.

Podsumowaniem jest opracowana charakterystyka przestrzenna miasta zrównoważonego, która stała się podstawą oceny kierunków praktyki planistycznej i aktualnych przemian przestrzennych Lublina.

Dr Anna Sawicka jest architektem i urbanistą z wieloletnim doświadczeniem projektowym i zaangażowanym pracownikiem naukowym.

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie Nagród Ministra Inwestycji i Rozwoju odbyło się 12 lutego na targach BUDMA 2019, w Poznaniu.

- Ludzie się gubią w ideach rozwoju miast - mówi laureatka. - Podjęłam próbę zbadania, gdzie występują pozytywne zjawiska, a gdzie błędy. Praca ma ok. 300 stron, nie było więc łatwo ująć cały problem w tak zwięzłej formie. Procesy rozwoju miasta są złożone - podsumowuje dr Sawicka.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Kurier Lubelski

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

i
iwa glovacky
Rozwój jest. np. WSEI uruchomiło Symulację.
INTERBUD buduje. Najważniejsze, że wszystko w rodzinie, tej rodzinie.. B.
i kolejny raz Lublin został doceniony za zrównoważony rozwój ale nie lepiej narzekać i krzyczeć, że beton wszędzie
p
poważna
Wam to chyba jak by czarno na białym pokazać, że Lublin jest miastem zrównoważonym, zielonym, rozwiniętym i idącym dobrą ścieżką to i tak byście mówili że smród - żadnym argumentów oprócz chomiczka, motylków i smogu błagam
S
Stefan
:)
u
ubawiony
Zabudowa górek śmierdziuchem generującym zanieczyszczenia w środku klina napowietrzającego miasto dotychczas świeżym powietrzem, a w przyszłości tymi właśnie zanieczyszczeniami nie jest raczej przykładem miasta zrównoważonego. Chyba że chodzi o równowagę: śmierdzi tu, to może śmierdzieć i tam, ktoś zainwestuje w fabrykę masek przeciwgazowych i powstaną nowe miejsca pracy.
i
iwa glovacky
Czas na kwiaty od doktora Żuka.
Wróć na i.pl Portal i.pl