WIDEO: Barometr Bartusia. Doradcy podatkowi przeciw zawiłemu prawu i deptaniu tajemnic
Magazyn WhiteMAD wybrał sześć architektonicznych grzechów z całej Polski. Wśród nich osiedle Rubinowy Las w Rzeszowie, które kompletnie rozminęło się z wizualizacjami. To, co prezentowano w koncepcjach, już po wybudowaniu wyglądało zupełnie inaczej.
Kolejny przykład to rzeźba cierpiącego Atlasa na Wzgórzu Uniwersyteckim w Opolu, z charakterystycznym "bolcem" trzymającym rzeźbę z tyłu.
Redaktorzy magazynu krytycznie ocenili także wycinkę drzew pod betonowy plac w centrum niewielkiego Parczewa, a także zakrycie wełną modernistycznej mozaiki Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu w ramach termomodernizacji obiektu.
Piąty przykład to Wiślana Trasa Rowerowa przechodzącą przez sporą część kraju. Problem w tym, że była budowana z dwóch, które ze sobą się nie połączyły. Słynny, niepołączony fragment ścieżki rowerowej znajduje się w kociewskiej kolonii Knybawa w województwie pomorskim.
Ostatni przykład to słynny blok z Krakowa przy alei Grottgera. Mieszkania w bloku są tak ułożone, że ich lokatorzy, z balkonu mają widok na... okno swojego sąsiada. Bryła budynku faktycznie wyróżnia się na tle sąsiednich nieruchomości.
Magazyn WhiteMAD przeprowadził także sondę wśród czytelników, a ci jednoznacznie wskazali, że największym grzechem polskiej architektury minionego roku jest właśnie krakowski budynek. Tak wskazało 66 proc. głosujących. Na drugim miejscu - 9 proc. głosów, jest wybetonowany plac w Parczewie. W sumie oddano blisko 5,5 tys. głosów.
Także w naszym podsumowaniu "perełek" krakowskiej deweloperki w 2019 roku znalazł się budynek na Grottgera.
- Te znaki zodiaku odnajdą szczęście w 2023 r.
- Studniówki ruszyły. Oto najpiękniejsze kreacje dziewcząt
- Ranking Perspektyw. Oto najlepsze licea w Małopolsce!
- Najpopularniejsze imiona w Krakowie w 2019 roku [RAPORT]
- Najlepsze "perełki" krakowskiej deweloperki w 2019 [ZDJĘCIA]
- TOP 20 najbogatszych gmin w Małopolsce w 2019 roku [RANKING]
