Piątkowe obrady zaplanowano w godz. 12-18. Debacie będzie przewodniczył premier Mateusz Morawiecki, który będzie przemawiał jako pierwszy. Następnie przewidziane są wystąpienia nauczycieli, organów prowadzących, przedstawicieli uczniów i rodziców, ekspertów edukacyjnych i polityków.
W dalszej części uczestnicy podzielą się na zespoły i będą pracować w podstolikach. Prace poszczególnych grup będą koordynowali wiceministrowie: Marzena Machałek (MEN) - kwestie związane z "jakością edukacji", Maciej Kopeć (MEN) - zagadnienie "nauczyciel w systemie edukacji", Marcin Ociepa (MPiT) zajmie się tematem "nowoczesnej szkoły", a Piotr Müller (MNiSW) pracami związanymi z "uczniem w systemie edukacji".
Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller: Matury nie są w żaden sposób zagrożone
- Katalog podstolików, tematów, którymi mamy się zajmować podczas obrad okrągłego stołu nie jest zamknięty - zaznacza szef KPRM Michał Dworczyk. Rząd chce, by okrągły stół był "ogólnonarodową debatą nad przyszłością polskiej edukacji".
W piątkowym spotkaniu nie wezmą udziału oświatowe związki zawodowe (oprócz "Solidarności", która ma być obserwatorem) oraz opozycja, która określa wydarzenie "cyrkiem" i "koncertem życzeń".
Sławomir Broniarz poinformował, że ZNP od soboty zawiesza protest
POLECAMY:
