PEWNOŚĆ SIEBIE, ODWAGA i ENERGIA – to słowa, które najlepiej mnie opisują - rozmowa z Martyną Gubą

Akcja specjalna OSOBOWOŚĆ ROKU 2019
Martyna Guba jest właścicielką firmy ForChange, społeczniczką, Trenerką Biznesu, Doradcą zawodowym, Konsultantką, Ambasadorką Programu SUKCES TO JA oraz Twórczynią Ogólnopolskich Projektów: Planeta dla Singli i Odcienie Kobiecości. Jest ona również laureatką plebiscytu Osobowość Roku 2019 w kategorii Biznes.

Otrzymała Pani nominację w kategorii Biznes. Czy było to dla Pani zaskoczeniem?

Tak. To było dla mnie ogromne zaskoczenie połączone z niedowierzaniem i natychmiastową potrzebą potwierdzenia wiarygodności tej nominacji. To dla mnie duże wyróżnienie, które traktuję jak PREZENT – uwieńczenie 20 letniej pracy zawodowej i mojej przedsiębiorczości, holistycznej firmy www.forchange.pl. To naprawdę COŚ WIELKIEGO, co przyjęłam z ogromną wdzięcznością i radością. Traktuję je jako jedno z ważniejszych wydarzeń w tym roku. To mój osobisty sukces.

Jest Pani właścicielką firmy ForChange, społeczniczką, Trenerem Biznesu, Doradcą zawodowym, Konsultantką, Ambasadorką Programu SUKCES TO JA. Skąd bierze Pani tyle energii do działań?

Ta energia to siła mojego charakteru, moja osobowość, wrodzony entuzjazm, ciekawość świata i ludzi, wnikliwa obserwacja i potrzeba działania, odwaga do zmian.
Lubię mówić o sobie wulkan energii, wyrzutnia pomysłów i faktycznie tak się czuję i tym emanuję. Wierzę w to, że prawdziwą walutą tego świata nie są pieniądze ale energia.
Jestem entuzjastką życia. W każdej sytuacji widzę „szklankę do połowy pełną”. Ogromną radość sprawia mi to kiedy mogę wykorzystać moją kreatywność, pomysłowość i znaleźć skuteczne rozwiązanie, poszerzyć czyjąś perspektywę, pomóc drugiemu człowiekowi. Działanie jest moją ENERGIĄ. W każdy mój nowy projekt, pomysł angażuję się na 100 %, to moja wrodzona potrzeba tworzenia, kreowania, wspierania innych - wtedy czuję, że jestem w swoim ŻYWIOLE i robię to co kocham – to daje mi energię i ma głębszy SENS!

W nominacji jest napisane: "za przedsiębiorczość, Stworzenie holistycznej firmy „ForChange„ będącej od 20 lat na rynku i za zaangażowanie w różne lokalne inicjatywy z misją rozwoju i wspierania kobiet. Co się za tym kryje? Jakie inicjatywy Pani podejmuje?

Dokładnie 20 lat temu, podążając za głosem serca, wierząc w Siebie i moją wizję – otworzyłam własną działalność gospodarczą, pierwszą z moich kilku firm. Stałam się odpowiedzialnym przedsiębiorcą, w którego ręce powierzona została logistyka dużych firm. To była bardzo wysoka poprzeczka, ogromne wyzwanie. To nie były łatwe lata, często okupione płaczem, rezygnacją, samotnością, wypaleniem zawodowym czy depresją. To były lata poszukiwań, doświadczeń, WYBORÓW, ale też ROZWOJU, który w dużej mierze przyczynił się do tego gdzie jestem teraz, co robię i kim jestem.

Od wielu lat wspieram kobiety ! Zarówno te, które prowadzą swój biznes, jak i te, którym brakuje odwagi, żeby podążać za swoimi marzeniami. To moja osobista misja.

Pomagam budować własne firmy, rozwijać karierę, dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą, Uczę przedsiębiorczości i komunikacji opartej na empatii, rozwijam i integruję Zespoły, wzmacniam odporność psychiczną. Szkolenia dla Biznesu to moja pasja.
Jako Ambasadorka Kobiecości stworzyłam miejsce dla kobiet i o kobietach.

Zachęcam do działania, do doświadczania, do rozwijania w sobie odwagi i niezależności. www.odcieniekobiecosci.pl - to mój osobisty projekt, który powstał z potrzeby serca, jaką jest pomoc kobietom w odkrywaniu ich kobiecości, wzmacnianiu pewności siebie oraz w realizowaniu marzeń na fundamentach wiary w siebie i odwagi.

Prowadzę autorskie warsztaty dla Kobiet, organizuję cykliczne wyjazdy pod nazwą „ 4 Pory Roku z Kobiecością”. Od ponad dwóch lat jako Ambasadorka największego Ogólnopolskiego programu SUKCES TO JA przy wsparciu Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką i Coca-Cola w Atlancie inspiruję, motywuję i „karmię energią” - tym żyję!
BIZNES & ROZWÓJ & KOBIECOŚĆ – to główne filary mojej działalności.
PEWNOŚĆ SIEBIE & ODWAGA & ENERGIA – to słowa, które najlepiej mnie opisują.

Czy znajduje Pani czas na realizację swoich hobby/odpoczynek? Co Pani robi w wolnym czasie?

Kiedy Praca spotyka się z Pasją łatwo jest zatracić równowagę życiową, zaniedbać swoje hobby a tym bardziej znaleźć przestrzeń na relaks. Odpoczynek jest dla mnie SZTUKĄ, ogromnym wyzwaniem, umiejętnością, której się uczę. Bardziej koniecznością i świadomym wyborem niżeli potrzebą. Odpoczywam aktywnie – jestem miłośniczką tańca (salsy i bachaty), jeżdżę konno i regularnie biegam. Lubię też relaks w towarzystwie książki, dobrej latte w klimatycznym SPA.

Co uważa Pani za swój największy sukces?

SUKCES – dla każdego z nas znaczy coś innego. Dla mnie to każde wydarzenie w moim życiu, w którym zmierzyłam się ze swoim lękiem, strachem, niepewnością, wstydem czy porażką. To wystąpienie jako prelegentka na największej Konferencji dla Kobiet WOMEN CAMP 2019, przed ogromną publicznością, gdzie pokonałam mój lęk, to każdy prowadzony warsztat, który był inspiracją dla innych, to pokonany kryzys, z którego wyciągnęłam wnioski. To dla mnie odwaga do zmian, ciężka praca okupiona wieloma wyrzeczeniami, wiara w siebie, gotowość do podejmowania trudnych wyborów i decyzji, często poddawanych ocenie czy krytyce. To wytrwałość w dążeniu do celu i spełniania marzeń, to zmiana w życiu moich Klientów (uczestników warsztatów), której jestem świadkiem i inspiracją. Sukces to dla mnie każda z moich 6 firm, które powstały z marzeń i ambicji, które są częścią mnie i dowodem na to, że cyt. „wystarczy uwierzyć a to sprawi, że będzie się już w połowie drogi”.

Czy ma Pani w planach uruchomienie kolejnych projektów/firmy/inicjatyw w najbliższym czasie?

Tak, oczywiście ! Już od września na zaproszenie Fundacji JESTEM MAMĄ w Galerii Młociny poprowadzę cykl warsztatów „KOBIECA SIŁA – klucz do sukcesu”. Kolejną inicjatywą są niekomercyjne, lokalne warsztaty „OD POMYSŁU DO PRZEMYSŁU” - propozycja dla młodych przedsiębiorców, którą stworzyłam we współpracy z Centrum Kultury Łomianki. „MĘSKA RULETKA” – to propozycja dla wszystkich Panów czyli kontynuacja cieszącego się dużą popularnością, autorskiego projektu w ramach rozwoju osobistego mężczyzn. Sukces to JA – niebawem staruje kolejna edycja warsztatów związana z potrzebą aktywizacji Kobiet w całej Polsce. I mój największy, osobisty projekt: CHANGE ACADEMY - miejsce szczególne, w którym chcę wykorzystać moją przedsiębiorczość potwierdzoną 20-letnim doświadczeniem, wiedzę i energię, żeby rozwijać odwagę i sprawczość, wspierać w procesie zmian.
To będzie jedyna w swoim rodzaju przestrzeń do odkrywania siebie, do rozwijania odwagi, odnajdywania życiowej misji i celu na fundamentach pasji i potencjału. Zapisy do CHANGE ACADEMY startują już w listopadzie 2020 roku. Serdecznie zapraszam.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl