Piotr Rzepecki
canal+ sport screen
PKO Ekstraklasa. Prawdziwy pogrom zgotowali piłkarze Rakowa Częstochowa. Śląsk wraca do domu na tarczy przyjmując aż 4 bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1. Dubletem popisał się Ivi Lopez, który przełamał się po 11 meczach bez gola.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 4:1 (1:0)

Raków od początku z dużą łatwością potrafił kreować sobie sytuacje pod bramką Śląska. Przed meczem faworyt był tylko jeden i niemalże od pierwszego gwizdka do końca pierwszej połowy Raków nie stracił panowania nad meczem.

Do niezłych sytuacji dochodzili Bartosz Nowak i Vladislavs Gutkovskis, ale to Władysław Koczerhin otworzył wynik. Ukraińca obsłużył Nowak, a pomocnik popisał się dużym spokojem przy wykończeniu i zapisał swoje 9 trafienie na koncie licząc wszystkie rozgrywki. Co ciekawe w meczu rundy jesiennej ze Śląskiem (4:1) również Koczerhin zanotował trafienie, a podawał mu także Nowak.

Ivi Lopez wreszcie może odetchnąć. Bramka Hiszpana po 11 meczach impasu

W drugą połowę Raków wszedł rewelacyjnie. Minęły ledwie cztery minuty i Rafał Leszczyński musiał wyjąć piłkę z siatki. Trafił Ivi Lopez, który na radość po strzelonej bramce musiał czekać kilka minut. Gol był analizowany, zastanawiano się nad ewentualnym spalonym, ale ostatecznie bramka została słusznie uznana.

Dwie minuty później trybuny w Częstochowie znów zawyły. Gola z najbliższych metrów głową strzelił Bartosz Nowak. Kilka minut później było już 4:0 i kolejną bramką popisał się Ivi Lopez. Hiszpan trafił po dograniu Koczerhina, a Raków świetnie złapał rywali z kontry.

Gola honorowego dla Śląska strzelił John Yeboah, który został uruchomiony długim podaniem z głębi pola. Tym samym zakończył strzelanie w Częstochowie poprawiając nieco wizerunek swojej drużyny.

Raków ma jeden cel. Mistrzostwo coraz bliżej

Raków dopisuje sobie kolejne trzy punkty (czwarta wygrana z rzędu) i łącznie na koncie ma już 58 oczek. Przewaga nad drugą Legią urosła do 12 punktów, a nad trzecim Lechem aż do 19 punktów. Biorąc pod uwagę dużą regularność Rakowa i możliwe potknięcia rywali, ten cel, jakim jest mistrzostwo Polski, może nadejść szybciej niż planowano.

• Fran Tudor- 5
  • Władysław Koczerhin - 5 (Mateusz Wdowiak - bez oceny)
  • Ben Lederman- 4
  • Jean Carlos Silva - 5 (Bogdan Racovitan - bez oceny)
  • Bartosz Nowak - 6 (Gustav Berggren - bez oceny)
  • Ivi Lopez - 6 (Sebastian Musiolik - bez oceny)
  • Vladislavs Gutkovskis - 4 (Marcin Cebula - 3)

Śląsk Wrocław

• Rafał Leszczyński - 2
  • Martin Konczkowski (Łukasz Gerstenstein – bez oceny)
  • Diogo Verdasca (Patryk Szwedzik - bez oceny)
  • Mateusz Stawny - 3
  • Daniel Leo Gretarsson - 2
  • Łukasz Bejger - 2
  • Michał Rzuchowski - 2
  • Adrian Łyszczarz (John Yeboah - 4)
  • Nahuel Leiva - 3
  • Dennis Jastrzembski (Victor Garcia - 3)
  • Erik Exposito - 2

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Gdyby w piłce siła konkretnej drużyny była powiązana z liczbą ludności miasta, z którego wywodzi się klub, w Polsce co roku o mistrza biłaby się Legia z krakowską Wisłą czy Cracovią. Na szczęście, by zbudować potęgę nie trzeba wywodzić się z metropolii liczącej milion mieszkańców. Oto lista najmniejszych miejscowości, które mają swojego przedstawiciela na szczeblu centralnym. Kliknij w prawo, by sprawdzić kolejne miejscowości!

Najmniejsza nie liczy nawet 1 tys. mieszkańców! Najmniejsze ...