Plastry antykoncepcyjne. 6 faktów o plastrach. Jak skutecznie zapobiegać ciąży. Plusy i minusy plastrów antykoncepcyjnych dla kobiet

Agata Pustułka
6 faktów o plastrach antykoncepcyjnych.Przejdź do kolejnego zdjęcia
6 faktów o plastrach antykoncepcyjnych.Przejdź do kolejnego zdjęcia Pixabay
Historia antykoncepcji zaczynała się niewinnie - stosowanie pasty z odchodów krokodyla z kwaśnym mlekiem, połykanie kijanek i żywych os, okłady z pająków… brzmi to nieprawdopodobnie, ale to właśnie były metody antykoncepcji stosowane już w starożytności. Na szczęście dziś mamy wiele skutecznych metod zapobiegania ciąży. Plastry antykoncepcyjne są jedną z nowocześniejszych.

Po jakie metody sięgali nasi przodkowie, aby ochronić się przed nieplanowaną ciążą? Z pewnością dziwne i ekstremalne. Połykanie kijanek, picie rtęci, okłady z pająków lub pasty z odchodów krokodyla z kwaśnym mlekiem – to tylko kilka przykładów. Popularne były też amulety: z kości czarnego kota i wysuszonych jąder łasicy lub z woskowiny muła, a także rytuały: kichanie, skakanie do tyłu czy siadanie na czterech palcach przed stosunkiem. Nie znamy skuteczności tych „metod antykoncepcji”, ale doceniamy pomysłowość naszych protoplastów.

Na szczęście dzisiaj nie musimy się uciekać do tych dziwnych sposobów, by skutecznie zapobiegać ciąży.

Głównie metody przeznaczone dla kobiet

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych środków antykoncepcyjnych. Przeważają metody przeznaczone dla kobiet: tabletki, plastry, implanty, wkładki, spirale, zastrzyki, gąbki… Pełne spektrum – nie jest trudno znaleźć metodę antykoncepcji szytą na miarę.

Antykoncepcja prócz zapobieganiu ciąży przynosi korzyści w postaci łagodzenia trądziku, poprawy przetłuszczających się włosów i cery i innych zmian w organizmie kobiety zachodzących w związku z nadmiarem androgenów - mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta

– W dzisiejszych czasach możemy dobrać metodę antykoncepcji odpowiednio dopasowaną do potrzeb każdej kobiety – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, specjalista ginekolog – położnik, endokrynolog, seksuolog, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. - Wybór antykoncepcji zależy od planów reprodukcyjnych oraz korzyści pozaantykoncepcyjnych takich jak regulacja cykli miesiączkowych, redukcja utraty krwi miesiączkowej, eliminacja zespołu przedmiesiączkowego (PMS). Antykoncepcja prócz zapobieganiu ciąży przynosi korzyści w postaci łagodzenia trądziku, poprawy przetłuszczających się włosów i cery i innych zmian w organizmie kobiety zachodzących w związku z nadmiarem androgenów - dodaje pani profesor.

Plastry antykoncepcyjne - wciąż brakuje nam wiedzy na ich temat

Plastry antykoncepcyjne to jedna z najbardziej popularnych metod antykoncepcyjnych, jednak wciąż wielu kobietom brakuje wiedzy na ich temat. Czym jest antykoncepcja transdermalna? Czy plastry są skuteczne? Jak prawidłowo przechowywać plaster? Gdzie należy go nakleić? Jak działa plaster antykoncepcyjny? Warto poznać odpowiedzi na te często zadawane pytania dotyczące antykoncepcji transdermalnej.

Z naszego fotoporadnika dowiesz się:

  1. Jak działa plaster antykoncepcyjny.
  2. Czy antykoncepcja transdermalna jest skuteczna.
  3. Jak powinno się prawidłowo stosować plaster antykoncepcyjny.
  4. Gdzie powinno się nakleić plaster antykoncepcyjny.
  5. Jak powinno się przechowywać plaster antykoncepcyjny.
  6. Czy plaster antykoncepcyjny wpływa na zdrowie.

Nie przegapcie

Zobaczcie koniecznie

Zaskakująca wystawa STOP SMOG w Katowicach

Najciekawsze startupy na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kobieta

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
basia

plastry są ok jak dobrze się naklei

W
Wiktoria

U mnie plaster się odklejał i nie wyglądało to estetycznie. Z resztą wydaje mi się, że tabletki są bardziej skuteczne. Ja mam belarę i nie zapominam żeby brać, łykam codziennie ze śniadaniem a że jestem na diecie to zawsze o stałej porze je zjadam. Co do minuty praktycznie.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl