Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że północ Europy będzie w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem w rejonie Morza Barentsa oraz związanego z nim układu frontów atmosferycznych.
Pozostały obszar kontynentu pozostanie pod wpływem rozległego wyżu. Nasz kraj również będzie pod wpływem wyżu, którego centrum znad południowej Polski przemieści się nad Ukrainę. Z południowego zachodu będzie napływała ciepła polarna morska masa powietrza. Ciśnienie początkowo będzie rosło, w piątek po południu zacznie spadać.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.
Uwaga na mgły
Zachmurzenie w piątek będzie małe i umiarkowane. Początkowo w południowej połowie kraju mgła ograniczająca widzialność do 100-200 m. Temperatura maksymalna od 15 st. C nad morzem, około 19 st. C na przeważającym obszarze do 21 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.
W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami na południu i nad morzem małe. Lokalnie na południu mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 7 st. C na Podlasiu, Kielecczyźnie i w Małopolsce do 12 st. C na Półwyspie Helskim oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Śląsku; chłodniej na Podhalu około 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach w porywach do 60 km/h, południowy skręcający od zachodu na południowo-zachodni.
TD
Źródło:
