Podczas grudniowego i styczniowego protestu nauczycieli część zajęć dydaktycznych się nie odbyła. Szkoły musiały powiadomić Kuratorium Oświaty w Szczecinie, jak zamierzają nadrobić zaległy materiał.
Kuratorium Oświaty zobowiązało dyrektorów tych placówek do przesłania informacji o podjętych systemowych działaniach w celu uzupełnienia wiedzy i umiejętności dzieci.
Pisma zostały wysłane do 55 dyrektorów placówek oświatowych, w których od 14 do 21 stycznia nauczyciele przebywali na zwolnieniach lekarskich.
WIĘCEJ O STRAJKU: Strajk nauczycieli w Szczecinie. W kolejnych szkołach i przedszkolach zabrakło pedagogów
ZOBACZ TAKŻE: Strajk nauczycieli w Szczecinie. Nie będzie lekcji nawet przez tydzień? W ilu placówkach jest problem? Sprawdź!

Strajk nauczycieli w Szczecinie. Nie będzie lekcji nawet prz...
- 79 proc. spośród nich wskazało, że nie będzie miało problemów z realizacją podstawy programowej i że jest ona realizowana na bieżąco - informuje Małgorzata Duras, rzecznik Kuratorium Oświaty.
W pozostałych 21 proc. placówek dyrektorzy zaproponowali następujące rozwiązania:
- doraźne zastępstwa w 5. szkołach,
- ograniczenie, czasowe wstrzymanie bądź rezygnacja z wyjść i wycieczek szkolnych (ewentualna zgoda na wyjścia musi być wydana przez dyrektora lub wicedyrektora placówki po przeanalizowaniu realizacji podstawy programowej) - 4 szkoły.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dzieci bez opieki w przedszkolu nr 74 w Szczecinie. Nauczycielki na zwolnieniach
Dzieci bez opieki w przedszkolu nr 74 w Szczecinie. Nauczyci...
W jednej szkole rekolekcje będą odbywać się po zakończeniu zajęć edukacyjnych. Jedna szkoła postanowiła czasowo zawiesić wyjścia i wycieczki o charakterze integracyjnym (z wyjątkiem tych, na które dokonano już wpłaty), a jednej szkole wstrzymano wyjazd na „zieloną szkołę”.
ZOBACZ TAKŻE:
Uczniowie uczyli się ratować psa i sadzić kwiaty w Centrum E...
Cyfrozaury, czyli komputery z poprzedniego wieku na wystawie...