Radosna Parada Niepodległości, jak co roku, wyruszyła w bardzo licznym składzie. Na placu Wolności zgromadziło się około 2000 wrocławian i wrocławianek, by wspólnie świętować ten niezwykle ważny dla Polaków dzień. Uczniowie wielu szkół w tym roku znów wykazali się wielką kreatywnością w strojach i tabliczkach z patriotycznymi hasłami.
Radosna Parada Niepodległości ruszyła już po raz 23
Na placu Wolności znalazły się szkoły podstawowe i licea z Wrocławia, grupy rekonstrukcyjne oraz reprezentanci miasta. Po występach mażoretek i orkiestry dętej tradycyjnie znak do wymarszu dał Marszałek. Wszyscy ruszyli w wesołym korowodzie w stronę Centrum Historii Zajezdnia Zajezdni gdzie odbędą się kolejne pokazy i uroczystości.
Tak wyglądali uczestnicy Radosnej Parady Niepodległości. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii >>
Radosna Parada to najstarsza tego rodzaju impreza. Pojawiła się w 2002 jako konkurs na najlepszy strój patriotyczny. W kolejnych latach organizatorzy nieco zmienili formułę, postanawiając zapraszać wszystkich mieszkańców Wrocławia do wspólnej zabawy.
- Parada Niepodległości to piękne święto, podczas którego wspólnie świętujemy, wraz ze wszystkimi mieszkańcami Wrocławia. Chcemy pokazywać, że Polska jest silna razem, wtedy kiedy jesteśmy jednością - mówi Andrzej Jerie, Dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.
Jakie inne atrakcje czekają podczas Radosnej Parady Niepodległości?
- 12.00 – wspólne odśpiewanie hymnu na placu przed Centrum Historii Zajezdnia w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”
- 12.00-15.00 – finał Radosnej Parady Niepodległości: ogłoszenie wyników konkursów „Radosne Dźwięki Niepodległości” i na korowód szkolny, występy artystyczne mażoretek i orkiestr dętych.
- 10.00-18.00 – Wystawa Główna w Centrum Historii Zajezdnia. Ostatnie wejście na wystawy na godzinę przed zamknięciem.