Główne miejskie uroczystości rozpoczęły się na Krzeptówkach – w Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej. Odprawiona została tam uroczysta msza święta z ojczyznę i wszystkich, którzy walczyli o jej wolność. Przewodniczył jej ks. Marian Mucha, kustosz sanktuarium na Krzeptówkach. Nabożeństwo koncelebrowali księża z innych zakopiański parafii.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, a także poczty sztandarowe służb mundurowych, organizacji działających na terenie miasta, a także szkół.
Po nabożeństwie złożone zostały wiązanki kwiatów pod repliką krzyża na Giewoncie – zakopiańskim Miejscem Pamięci Narodowej, gdzie znajdują się urny z ziemią z miejsc, w których ginęli Polacy. W tym roku miała tam został umieszczona ziemia z Wołynia. Było już przygotowane miejsce na złożenie urny. Sanktuarium zabiegało o to od kilku miesięcy. Jednak dwa dni przed 11 listopada ks. kustosza otrzymał informację, że ziemia nie dotrze.
Po uroczystościach na Krzeptówkach zebrani udali się na nowy cmentarz przy ul. Nowotarskiej, gdzie przy Kwaterze Legionistów odśpiewano wspólnie Hymn Polski i złożono wiązanki kwiatów.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
