Spotkanie prezydentów Polski i Izraela. O czym rozmawiali?

Anna Piotrowska
Opracowanie:
Rozmowa Andrzeja Dudy i Icchaka Herzoga poświęcona została kwestii bezpieczeństwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę i tego, jak społeczność międzynarodowa powinna reagować na agresywną politykę rosyjską.
Rozmowa Andrzeja Dudy i Icchaka Herzoga poświęcona została kwestii bezpieczeństwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę i tego, jak społeczność międzynarodowa powinna reagować na agresywną politykę rosyjską. Fot. Adam Jankowski
W środę w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie prezydentów Polski i Izraela. Andrzej Duda i Icchak Herzog rozmawiali na temat bezpieczeństwa, polityki historycznej oraz relacji dwustronnych.

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Izraela

Prezydenci Polski i Izraela spotkali się w środę przed południem w Pałacu Prezydenckim. Z informacji przekazanych wcześniej przez szefową prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcina Przydacza rozmowa Andrzeja Dudy i Icchaka Herzoga poświęcona została kwestii bezpieczeństwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę i tego, jak społeczność międzynarodowa powinna reagować na agresywną politykę rosyjską.

Spotkanie dotyczyło też polityki historycznej i pamięci o nazistowskich zbrodniach na terytorium Polski oraz relacji dwustronnych i wyzwań natury bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu.

W rozmowach delegacji wzięli udział szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych, szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz i Sekretarz Stanu Wojciech Kolarski.

Rocznica powstania w getcie. Obchody z udziałem trzech prezydentów

Wcześniej prezydent Duda spotkał się z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.

W południe trzej prezydenci wzięli udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Powstanie w getcie warszawskim wybuchło 19 kwietnia 1943 r. i trwało do 16 maja 1943 r. Było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie. W nierównej, trwającej prawie miesiąc walce, słabo uzbrojeni bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej oraz Żydowskiego Związku Wojskowego stawili opór żołnierzom z oddziałów SS, Wehrmachtu, Policji Bezpieczeństwa i formacji pomocniczych. Powstanie zakończyło się 16 maja 1943, kiedy to Niemcy wysadzili w powietrze Wielką Synagogę na Tłomackiem i zrównali z ziemią resztę getta.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

od 16 lat
Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zzz
19 kwietnia, 16:27, Dumas:

Spójrzcie, bo to ważny wskaźnik mówiący o sile tego rządu. Nawet Żydzi zmienili ton i szukają porozumienia, choć za poprzednich rządów widząc ich słabość pozwalali sobie na bardzo wiele. Jestem dumny z tego rządu. W końcu wstajemy z kolan.

ale żeś wstał z kolan :)

E
Ehh
Pewnie o robocie w Banku zarządzającym reparacjami i konstrukcji systemu korupcji, czyli tak żeby były zwolnienia z podatku, dozwolona lichwa. W sumie nic nowego.
j
jajacek
"O czym rozmawiali?" Jak to o czym? O tym kiedy Izrael zacznie respektować rezolucje ONZ. Endrju jest na te sprawy szczególnie uczulony.
s
szyłenski
dwa arrony bedą rozmawiac ludobujcach antypolskich typu wolinska czy szechter nie sposob ich wymienic za czasow zydokomuny
P
Pietya
Wlasnie w tvpis sie dowiedzialem ze 1/3 mieszkancow warszawy w 1939; to byli pochodzenia zydowskiego .oddac im warszawe i reparacje glinskiego ja Niemcy wyplacacreszte duda odda ukraincom ?????
G
Gość
Nawet Izraelski MSZ miał jaja i potępił rok 2022r rokiem zbrodniarza Bandery !!
B
Bandera
Synek dostał wytyczne od taty i opierdul za zboże od banderowców.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl