„Squid Game” to serial produkcji południowokoreańskiej bijący rekordy oglądalności na Netflixie. Opowiada o osobach z problemami finansowymi, które otrzymały zaproszenie do nietypowej gry. Pozornie zwyczajne konkurencje niosą za sobą okrutne konsekwencje dla przegranych (są oni brutalnie zabijani).
Serial jest dla widzów od 16. roku życia, jednak oglądają go znacznie młodsze osoby, które próbują naśladować brutalne zachowania bohaterów. Moda ta dotarła również do polskich szkół.
- Dzieci naśladują brutalne zachowania aktorów w serialu na szkolnych korytarzach i w przedszkolnych salach. W naszej placówce pojawiły się już przypadki odwzorowywania gier z serialu - informuje Anetta Szneider, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 53 w Szczecinie. - Mówimy STOP przemocowym zabawom. Jako nauczyciele apelujemy o rozsądne dobieranie treści do oglądania dla swoich dzieci i kontrolowanie tego, co oglądają, a także tego co ogląda ich rodzeństwo.
ZOBACZ TEŻ:
Do tej pory do Kuratorium Oświaty w Szczecinie nie wypłynęły informacje o tego typu zachowaniach
- Należy pamiętać, że zapewnienie opieki dziecku oraz czuwanie nad jego bezpieczeństwem jest przede wszystkim obowiązkiem rodziców. Ich rolą jest wychowanie dzieci, kontrolowanie działań i chronienie, zwłaszcza tych najmłodszych, przed niebezpiecznymi dla nich treściami - wyjaśnia Małgorzata Duras z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Jeżeli rodzice potrzebują wsparcia w tym obszarze, zawsze mogą zwrócić się ze swoimi problemem do dyrektora szkoły, wychowawcy, pedagoga czy psychologa szkolnego. Pragniemy przypomnieć, że Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało bezpłatny poradnik "Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów", z którego szkoły w takich sytuacjach mogą korzystać.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Squid Game odbędzie się w Polsce. Znamy zasady. To będzie Sz...
Bądź na bieżąco i obserwuj:
