Spis treści
Zobacz wideo: Tak wyglądają teraz kontrole zwolnień lekarskich. Oni są na celowniku ZUS

Czym jest tryb czuwania?
Pod tym określeniem ujmuje się tzw. uśpienie urządzenia, aby jego ponowne uruchomienie mogło przebiegać błyskawicznie. Wtedy wystarczy jeden przycisk pilota lub naciśnięcie guzika, aby sprzęt wrócił do pełnego trybu funkcjonowania. Opcja ta jest niezwykle popularna, okazuje się jednak, że urządzenia w tym trybie wciąż zużywają energię.
Jak tryb czuwania przekłada się na płatności?
Tryb czuwania sprawia, że choć nie korzystamy ze sprzętu, ten jest w gotowości do użycia. Bywa nawet, że z niektórych urządzeń nie korzystamy przez większość czasu, czasem nawet przez cały dzień. Wtedy wciąż delikatnie wpływa to na nasze zużycie prądu. Przykładowo, standardowy telewizor użytkowany przez 4 godziny w ciągu doby w pozostałym czasie czuwania (20 godzin) zużyje więcej energii niż wtedy, gdy faktycznie coś oglądamy. Oznacza to, że warto postawić na wyłączenie takiego urządzenia po skończeniu korzystania z niego. W dłuższym czasie nasz portfel nam za to podziękuje.
Co warto wyłączyć z prądu? W galerii przedstawiamy urządzenia, które warto odłączyć!
Odłączenie sprzętu to zarówno oszczędność, jak i bezpieczeństwo. W galerii przedstawiliśmy sprzęt, który warto odłączyć od gniazdka: