Tour de France kobiet - Vos najlepsza na szóstym etapie

fb/pap
AP/Associated Press/East News
Marianne Vos (Jumbo Visma) wygrała szósty etap kolarskiego Tour de France. Holenderka pozostaje liderką wyścigu. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) była ósma i zajmuje trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji.

Do szóstego etapu kobiecego Tour de France przystąpiło pięć zawodniczek mniej niż dzień wcześniej. Przez olbrzymią kraksę z wyścigu wycofały się m.in. Norweżka Emma Norsgaard (Movistar) i Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling).

Piątkowy etap z Saint-Die-Des-Vosges do Rosheim liczył 128,6 km. Na trasie były cztery górskie premie.

Francuzka Marie Le Net (FDJ Suez Futuroscope), która przewodziła ucieczce została dogoniona przez peleton 5 km przed metą. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnął finisz z grupy.

Triumfatorką etapu została Vos, która osiągnęła czas 3:09.26. Holenderka wygrała drugi etap w tegorocznym wyścigu.

Drugie miejsce zajęła Włoszka Marta Bastianelli (UAE Team), a trzecia była Belgijka Lotte Kopecky (Team SD Worx).

W pierwszej dziesiątce szóstego etapu było aż siedem Włoszek. Niewiadoma zajęła ósme miejsce.

Po sześciu etapach liderką wyścigu pozostała Vos, która ma 30 sekund przewagi nad drugą Włoszką Silvią Persico (Valcar-Travel&Service) i trzecią Niewiadomą.

W sobotę zawodniczki przejadą 127,5 km. Siódmy, górski etap, będzie wiódł z Selestat do Le Markenstein Fellering.

Tegoroczna edycja składa się z ośmiu etapów i zakończy 31 lipca podjazdem do ośrodka narciarskiego La Super Planche des Belles Filles w Wogezach.