Zagłębie na tronie w podwójnej koronie. Orlen Puchar Polski dla Miedziowych

DF
MKS Zagłębie Lubin S.A.
Ten sezon należał do piłkarek ręcznych Zagłębia! Lubinianki tydzień temu odebrały złote medale za mistrzostwo kraju. W sobotę do swojej kolekcji dołożyły Orlen Puchar Polski.

Gniezno po raz kolejny gościło finalistki Pucharu Polski. Dwie najlepsze drużyny tych rozgrywek spotkały się w decydującym starciu. Zagłębie i JKS stworzyły znakomite widowisko, a swoje na trybunach dołożyli kibice. „Miedziowe” w Gnieźnie zagrały piąty raz z rzędu i zdobyły ósmy w historii Puchar Polski.

Ledwie pół minuty czekaliśmy na pierwszą bramkę. Wynik spotkania otworzyła Daria Michalak. Niespełna minutę później odpowiedziała Monica Bancilion. Zagłębie naciskało, ale brakowało skuteczności i trochę szczęścia. W siódmej minucie mieliśmy wynik 5:3 na korzyść JKS. „Miedziowe” szybko odpowiedziały rywalkom i w dwunastej minucie był remis po 7. Chwilę później podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej odzyskały prowadzenie, a po kwadransie wynik brzmiał 9:7. Później było jeszcze lepiej, Zagłębie zaliczyło znakomitą serię w ataku, grało praktycznie bezbłędnie. Strzelecki impas po stronie JKS-u przerwała dopiero w 23. minucie Małgorzata Trawczyńska, która trafiła z rzutu karnego. To jednak mistrzynie Polski były stroną dyktującą warunki i prowadziły pewnie. Do przerwy Zagłębie wygrywało 16:11 i było dużo bliżej upragnionego trofeum.

Początek drugiej połowy to wymiana ciosów, ale później inicjatywę przejęły jarosławianki i zniwelowały straty. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron JKS wrócił do gry, bo przegrywał tylko 18:20. Przeciwniczki Zagłębia złapały wiatr w żagle, a „Miedziowe” robiło wszystko, aby pozbawić rywalki nadziei na wygraną. Kolejne bramki zdobywała Karolina Kochaniak-Sala, dzięki czemu dolnośląski zespół cały czas był na kilkubramkowym prowadzeniu. 48. minuta? 27:21 dla Zagłębia, które znów wzięło sprawy w swoje ręce, a kolejne bramki zdobywała Kinga Grzyb. Drużyna prowadzona przez Bożenę Karkut i Renatę Jakubowską wiedziała już, że jest bardzo blisko końcowego triumfu. Ostatnie minuty to już pełna dominacja „Złotek”, które zakończyły sezon w znakomitym stylu.

- To może niektórych zaskoczyć, ale wygrywanie wszystkich meczów było też trudnym czasem. Każdy już dawno powiesił nam złoty medal na szyi, a prosta matematyka wskazywała, że walka o tytuł jeszcze się nie zakończyła - powiedziała w rozmowie z nami trenerka Karkut po zapewnieniu sobie mistrzostwa Polski.

Mistrzynie Polski na stadionie piłkarzy
Mistrzynie Polski z Zagłębia zaprezentowały się lubińskiej publiczności podczas meczu 33. kolejki piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy. Na spotkaniu Zagłębia ze Stalą Mielec (2:0) pokazane zostało trofeum PGNiG Superligi Kobiet oraz złote medale za triumf w sezonie 2022/23.