Na jednym z portali można znaleźć oferty pracy w oddziałach Boeinga w Rzeszowie i Gdańsku. Niektóre z nich „wiszą” od dłuższego czasu. Jedne ogłoszenia mówią o pracy hybrydowej (zdalnej), inne o stacjonarnej.
- Boeing poszukuje obecnie osób o różnych umiejętnościach i doświadczeniu, które dołączą do Poland Engineering Center, działającego w ramach Engineering Strategy and Operations, czyli organizacji będącej częścią Boeing Engineering, Test & Technology, którą kieruje główny inżynier Boeinga dr Greg Hyslop – informuje Nowiny Jarosław Sutarzewicz z obsługującej Boeinga agencji public relations Hill+Knowlton Strategies w Warszawie.
Firma będzie mieścić się w biurowcu Skyres przy ul. Warszawskiej w Rzeszowie.
- Obecność Boeinga w Rzeszowie i trwająca rekrutacja to tylko jeden z aspektów strategii naszego rozwoju w Polsce, która dąży do jak najlepszego wykorzystania wysokich kwalifikacji, różnorodności i talentu pracowników oraz infrastruktury dostępnej w słynnej Dolinie Lotniczej. Ponadto obecność w Rzeszowie to też możliwość partnerstwa z najlepszymi uniwersytetami w regionie, co może zaowocować współpracą przy różnych projektach, od szkoleń po rozwój technologii – mówi Jarosław Sutarzewicz.
Jarosław Sutarzewicz podkreśla, że zatrudnieni w Rzeszowie fachowcy „będą wspierać wiele obszarów działania firmy, w tym programy lotnicze i kosmiczne”.
Boeing jest związany z Polską od ponad 30 lat. Amerykański koncern ma już jeden swój zakład w Rzeszowie w Dolinie Lotniczej. Jest nim firma Boeing Distribution Services, która wspiera ponad 200 klientów z branży lotnictwa wojskowego i cywilnego.
O rozwoju Boeinga w Polsce świadczy to, że działająca w Gdańsku globalna i zależna od Boeinga firma informatyczna Jeppesen stała się w tym roku integralną częścią koncernu i otrzymała nazwę Boeing Poland Sp. z o. o.
Polska siedziba Boeinga znajduje się w Warszawie. Gdańskie biuro skoncentrowane jest na rozwoju oprogramowania i systemu zarządzania danymi globalnymi (Global Data Management). Również w Gdańsku mieści się siedziba centrum inżynieryjnego Boeing AvionX, tworzącego rozwiązania, które są stosowane we wszystkich samolotach Boeinga.
Podkarpacka Dolina Lotnicza, w której inwestuje Boeing, na początku swojego istnienia zrzeszała 18 członków i zatrudniała 9 tys. pracowników. Dziś grupę buduje 180 firm i 33 tys. zatrudnionych pracowników. Na początku łączna sprzedaż roczna wynosiła 250 mln dol., dziś 3 mld dol. Dolina Lotnicza jest również największym i najbardziej znanym klastrem przemysłowym w Polsce.
