Co ze znaczkiem z majorem „Zaporą”? Nowe władze Poczty Polskiej zablokowały emisję

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
Poczta Polska wprowadziła zmiany dotyczące kolejności wprowadzenia znaczków pocztowych
Poczta Polska wprowadziła zmiany dotyczące kolejności wprowadzenia znaczków pocztowych Jarosław Wróblewski / Facebook
Od 2016 roku Poczta Polska z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” regularnie emitowała znaczki pocztowe upamiętniające polskich bohaterów. Jednak ostatnie zmiany w zarządzie spółki spowodowały, że teraz zaniechano tego zwyczaju. Poinformował o tym Jarosław Wróblewski, redaktor naczelny Biuletynu Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL „Rakowiecka 37”.

Spis treści

75. rocznica śmierci mjr. Hieronima Dekutowskiego

- W tym roku 7 marca przypada 75. rocznica śmierci mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”, legendarnego cichociemnego, żołnierza AK i WiN, zamordowanego przez komunistów na Rakowieckiej i odnalezionego na Łączce przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN – czytamy we wpisie Jarosława Wróblewskiego.

Tegoroczny znaczek Poczty Polskiej, który miał się ukazać 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, miał być hołdem dla "Zapory" i miał prezentować jego wizerunek.

Znaczka w marcu nie będzie

Jednakże, jak informuje redaktor naczelny Biuletynu Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL „Rakowiecka 37”, dwa dni przed planowaną emisją znaczka, Wróblewski otrzymał informację, że emisja się nie odbędzie. Nowe władze Poczty Polskiej zdecydowały o zmianie planu emisji znaczków.

„Zarząd Poczty Polskiej S.A. wnioskuje do ministra właściwego ds. łączności o wprowadzenie zmian do planu emisji znaczków pocztowych na 2024 rok m.in. „Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (z 1 znaczek – marzec, na 1 znaczek – kwiecień)” – czytamy.

Znaczek miał ukazać się 1 marca w nakładzie 120 tys. egzemplarzy. Został wydrukowany. Nie będzie go. Serce boli - podsumowuje Wróblewski dopytując, czy znaczek ukaże się „po terminie” w kwietniu?

Skany w biuletynie „Rakowiecka37”

Decyzja ta budzi wiele emocji wśród osób zaangażowanych w upamiętnianie bohaterów narodowych.

Jedyne, co zostało, to to, że możemy zobaczyć skany wydrukowane w biuletynie „Rakowiecka37”, który będzie można otrzymać w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych na Rakowieckiej 37 – dodaje autor wpisu.

Seria znaczków z sylwetkami żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, zapoczątkowana w 2016 roku, jest ważnym elementem upamiętniania bohaterów narodowych i niezłomnych obrońców polskiej niepodległości.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl