Straż otrzymała zgłoszenie około 30 minut po północy.
- Dwie osoby wpadły pod pociąg. Prawdopodobnie była to próba samobójcza. Jedna osoba nie przeżyła
- mówi nam dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej.
Jak ustaliło Radio Poznań, ofiara to 14-letni chłopak. Do szpitala przetransportowano 13-letnią dziewczynę z poważnymi obrażeniami.
Na miejscu pracowała policja pod nadzorem prokuratora.
AKTUALIZACJA godz. 10.30
Jak relacjonuje poznańska policja, najnowsze ustalenia rzucają nowe światło na sprawę potrącenia nastolatków przez pociąg.
- Z informacji do jakich dotarliśmy, potwierdzonych relacjami naocznych świadków, wynika, że dziewczynka z niewyjaśnionych przyczyn znalazła się na torach chwilę przed przyjazdem pociągu. Chłopiec, widząc to, chciał jej pomóc, niestety został śmiertelnie potrącony. Wszystko działo się w rejonie peronu
- relacjonuje Marta Mróz z poznańskiej policji.
Jak udało nam się ustalić dzieci pochodziły z rejonu powiatów słupeckiego i wrzesińskiego. Na tę chwilę nie ma też informacji, by podczas tragicznego zdarzenia obecne były osoby dorosłe.
- Wszystkie okoliczności tej tragedii będą wyjaśniane przez nas, ponieważ będzie prowadzone śledztwo
- dodaje Marta Mróz.
AKTUALIZACJA godz. 12
- Stan dziewczynki jest bardzo ciężki. Walczymy o nią
- relacjonuje nam Tomasz Dolata, rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia.
Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarli dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" wynika, że szpital do godz. 12 nie miał informacji na temat danych osobowych dziewczynki. Ostatecznie jednak placówka otrzymała te informacje. Potwierdzono, że poszkodowana ma 14 lat, a nie 13, jak sądzono do tej pory. Jak dotąd jednak nikt z rodziny dziewczynki nie kontaktował się ze szpitalem.
Co więcej, ustaliliśmy także, że wkrótce dziewczynka ma zostać przetransportowana do szpitala dziecięcego.
Gdzie szukać pomocy, gdy masz myśli samobójcze lub boryka się z nimi twój bliski? Pamiętaj, nie jesteś sam! Pomoc uzyskasz w:
- lokalnych ośrodkach interwencji kryzysowej
- gabinetach psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów
- w poradniach zdrowia psychicznego.
Możesz zwrócić się też do ośrodków podstawowej i całodobowej opieki zdrowotnej. Wsparcie uzyskasz również w telefonach zaufania (np. pod nr. 116 123).
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Obserwuj nas także na Google News
