Gdańsk. 19-latek chciał skoczyć z wiaduktu. Policjanci ruszyli na pomoc
W czwartek, po godzinie 15:00, policjanci z gdańskiej drogówki patrolowali rejon al. Armii Krajowej. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który stał na krawędzi wiaduktu, za barierami ochronnymi. Mundurowi, nie zastanawiając się długo, ruszyli w stronę 19-latka.
Mundurowi podjęli rozmowę z 19-latkiem i chwycili gdańszczanina za ramiona, uniemożliwiając mu skok. Następnie przy pomocy strażaków przeciągnęli mężczyznę na drugą stronę barierki w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze zaopiekowali się 19-latkiem i udzielili mu wsparcia psychicznego aż do przyjazdu ratowników medycznych. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala - przekazała podinsp. Magdalena Ciska Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Jak pomóc osobie, która chce odebrać sobie życie?
Policjanci przypominają, jak można pomóc osobie, która chce odebrać sobie życie.
- Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - podkreśliła podinsp. Magdalena Ciska.
Wsparcie można też znaleźć w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku. Można też zadzwonić pod bezpłatne telefony zaufania dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Są one czynne 7 dni w tygodniu.
- 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
- 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
ZOBACZ TEŻ:
