Spis treści
Trasy spacerowe w woj. mazowieckim
We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 10 tras spacerowych w woj. mazowieckim, które inni już sprawdzili. Wybierz najlepszą dla siebie.
Nim wyruszysz, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 24 maja w woj. mazowieckim ma być od 11°C do 18°C. Nie powinno padać. W niedzielę 25 maja w woj. mazowieckim ma być od 11°C do 21°C. Nie powinno padać.
🌳 Trasa spacerowa: SANDOMIERZ – SPACER SŁODKA POKUSA
- Początek trasy: Solec nad Wisłą
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 2,6 km
- Czas trwania spaceru: 52 min.
- Przewyższenia: 28 m
- Suma podejść: 60 m
- Suma zejść: 58 m
Sandomierz poleca tę trasę
Kawa i ciasteczko to dla wielu osób codzienny zestaw obowiązkowy. Kawa lubi słodkości, a my kochamy jedno i drugie. Czym pachnie Królewskie Miasto? Jako pierwsza kojarzy się oczywiście szarlotka upieczona z jabłek z okolicznych sadów, jednak Sandomierz może zachwycić również innymi smakołykami, jak np. tradycyjnym sernikiem królewskim, naleśnikami w nietypowym wydaniu lub nowoczesnym deserkiem typu crème brûlée. Zapraszamy na wyjątkowy spacer słodkim szlakiem. Będzie nastrojowo, smacznie i zabawnie.
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: XXVII ZIMOWY PÓŁMARATON PIESZY 25KM
- Początek trasy: Przysucha
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 26,44 km
- Czas trwania spaceru: 6 godz. i 9 min.
- Przewyższenia: 88 m
- Suma podejść: 1 601 m
- Suma zejść: 1 577 m
Trasę dla spacerowiczów poleca Jedrula77
Sielpię od Końskich dzieli zaledwie 10 kilometrów. Ale organizatorzy XVII Zimowego Półmaratonu Pieszego dystans ten zwiększyli do 25 kilometrów. Zbigniew Gontek, kierownik biura, wyznaczył trasę, na którą w sobotni poranek wyruszyło 140 piechurów

Turystyka
Chyba nikt tego nie żałował, ponieważ aura przypominała bardziej wczesną wiosnę niż zimę, a szlak przez koneckie lasy i wioski był bardzo malowniczy. Konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego oraz Klub Turystyki Aktywnej “Pasat”, organizatorzy imprezy, znakomicie przygotowali trasę. Znaki czerwonego szlaku turystycznego były odnowione, a pozostała część drogi przejrzyście oznakowana. Piechurzy wyruszyli z Sielpi w kierunku zachodnim przez Sokołówkę, Sokołów, Dziebałtów do Brodów, gdzie w centrum wioski, w pobliżu ogródka jordanowskiego zapłonęło ognisko, w którym tradycyjnie uczestnicy PTTK-owskich imprez mogli upiec kiełbaski. Można było odpocząć pod wiatą, przy drewnianych stołach po pierwszej 17-kilometrowym odcinku rajdu. Potem, między innymi przez karolinowski las, wędrowcy dotarli do Końskich.
- Mętę, dzięki uprzejmości szefostwa kubu, urządziliśmy w “Kaesemku” - opowiada prezes koneckiego oddziału PTTK Wojciech Pasek. - Tam nastąpiło podsumowanie wędrówki. Wręczyliśmy dyplomy, rozlosowaliśmy nagrody - niespodzianki.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Prawą stroną Wisły
- Początek trasy: Łomianki
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 12,2 km
- Czas trwania spaceru: 3 godz. i 54 min.
- Przewyższenia: 69 m
- Suma podejść: 145 m
- Suma zejść: 76 m
Fotoimpresje poleca tę trasę
Dzisiejsza wycieczkę rozpoczęliśmy na Rondzie Żaba i przeszliśmy sobie ulicami Warszawskiej Pragi a zakończyliśmy na ul Krakowskie Przedmieście już na lewym brzegu rzeki.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Miejska Trasa Turystyczna Głogów
- Początek trasy: Grójec
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 2,65 km
- Czas trwania spaceru: 53 min.
- Przewyższenia: 17 m
- Suma podejść: 19 m
- Suma zejść: 7 m
Trasę dla spacerowiczów poleca Kalelu
Głogów swoją nazwę zawdzięcza roślinie głogu, kiedyś licznie porastającej tutejszy teren. Jest jednym z najstarszych polskich miast – pierwsza pisemna wzmianka pochodzi z 1010 r. Od około 989 r. na Ostrowie Tumskim, w miejscu gdzie dziś stoi Kolegiata (1), znajdował się piastowski gród. W 1109 r. wsławił się on bohaterską obroną przed wojskami cesarza Henryka V. W połowie XIII w. książę Konrad I głogowski lokował na lewym brzegu Odry miasto na prawie niemieckim. Rozwinęło się ono do roli jednego z najważniejszych ośrodków miejskich na Śląsku. Od XIV w. Głogów należał do Królestwa Czeskiego, od XVI w. będące częścią państwa Habsburgów. Od połowy XVIII w. Głogów dzielił losy Prus i kolejno, Niemiec. Miasto przez 270 lat zamknięte było w okowach twierdzy, co hamowało jego rozwój. W lutym 1945 r. Festung Glogau oblężona została przez armię radziecką. Siedmiotygodniowe walki zakończyły się katastrofalnym zniszczeniem miasta.
Po wojnie opustoszałe miasto ruin bardzo wolno zaludniało się polskim osadnikami. Od lat 60. Głogów szybko się rozwijał w oparciu o przemysł miedziowy; pod koniec XX w. osiągnął liczbę 70 tys. mieszkańców. W ostatnich dziesięcioleciach nastąpiła kompleksowa odbudowa Starego Miasta.
Proponujemy spacer przez historię i teraźniejszość Głogowa, szlakiem najciekawszych zabytków naszego miasta. Oznaczyliśmy je kolejnymi liczbami – identycznymi ze znajdującymi się na tablicach lub kioskach z makietami, stojących przy zabytkach.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Sieradowicki Park Krajobrazowy
- Początek trasy: Szydłowiec
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 11,8 km
- Czas trwania spaceru: 2 godz. i 50 min.
- Przewyższenia: 149 m
- Suma podejść: 2 207 m
- Suma zejść: 2 210 m
Trasę spacerową mieszkańcom poleca Roberttof
Krótka piesza wycieczka w mroźny dzień. Latem można wybrać się z małymi dziećmi.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Bunkry
- Początek trasy: Mogielnica
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 3,49 km
- Czas trwania spaceru: 59 min.
- Przewyższenia: 20 m
- Suma podejść: 183 m
- Suma zejść: 196 m
Trasę spacerową mieszkańcom poleca Darzbor
Teren dawnej sowieckiej jednostki wojskowej. Obecnie Hammilton Centrum na Maślicach
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Śladem I Wojny Światowej
- Początek trasy: Józefów
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 13,66 km
- Czas trwania spaceru: 3 godz. i 56 min.
- Przewyższenia: 68 m
- Suma podejść: 180 m
- Suma zejść: 118 m
Fotoimpresje poleca tę trasę na spacer
Wycieczka piesza z Piaseczna której głównym celem było odwiedzenie Cmentarza Wojennego z 1915 roku w Jesówce, Cmentarz przy czerwonym szlaku rowerowym z Piaseczna do Czerska więc trudno tam nie trafić.
Cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej . Powstał po roku 1915, kiedy to latem wojska niemieckie przerywając linię frontu ruszyły w kierunku na Warszawę i Dęblin. Doszło do zaciętych walk, wojska rosyjskie rozpoczęły odwrót. Cmentarz gromadzi prochy obu walczących stron, jak wskazują napisy na kamieniach nagrobnych, pochowano tu 76 Niemców i 124 Rosjan. Przed wejściem znajdują się mogiły dwóch żołnierzy AK.
Trasa bardzo łatwa i przyjemna.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: Brodnica
- Początek trasy: Drobin
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 4,06 km
- Czas trwania spaceru: 1 godz. i 21 min.
- Przewyższenia: 9 m
- Suma podejść: 25 m
- Suma zejść: 24 m
Trasę dla spacerowiczów poleca Krysiakp
Brodnica - zwiedzanie z okazji Narodowego Dnia Przewodnika Turystycznego.
-zamek krzyżacki
-Muzeum Regionalne
-Pałac Anny Wazówny
-Park miejski im. Chopina
-Kamień ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939-1945
-starówka
-kościół pw. św. Katarzyny
-Brama Chełmińska (Kamienna)
-kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
Nawiguj
🌳 Trasa spacerowa: Trasą Warszawskich tawern żeglarskich z muzyką na żywo
- Początek trasy: Ząbki
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 8,62 km
- Czas trwania spaceru: 2 godz. i 52 min.
- Przewyższenia: 29 m
- Suma podejść: 0 m
- Suma zejść: 29 m
Trasę dla spacerowiczów poleca RajanGoslink
Przejście przez 3 dzielnice warszawy szlakiem tawern żeglarskich z muzyką na żywo zaczniemy na Woli w Tawernie Korsarz przy ul. Gostyńskiej,
Wysłuchamy 1 części koncertu i przejdziemy koło starych cmentarzy ulicami Ostroroga, Tatarską, Powązkowską, a dalej Elbląską do Broniewskiego i wzdłuz Prymasa Tysiąclecia (koło Parku Olszyna) do ul. Ogólnej 5 czyli do Tawerny Gniazdo Piratów na Bielanach. Skończymy wędrówką przez pl. Wilsona do Wisłostrady, gdzie koło mostu Gdańskiego jest Tawerna Za Burtą :)
W każdej koncert na żywo!
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🌳 Trasa spacerowa: 2 Ultramaraton do Gorących Źródeł
- Początek trasy: Pilawa
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 50,17 km
- Czas trwania spaceru: 16 godz. i 43 min.
- Przewyższenia: 89 m
- Suma podejść: 79 m
- Suma zejść: 164 m
Haramac poleca tę trasę
2 edycja towarzyskiego ultramaratonu do Gorących Źródeł w Uniejowie.
START: 8:00 18 lutego sobota - rynek w Aleksandrowie Łódzkim
META: o 14:00 w Termach Uniejów
Impreza w formule ZERO:
- ZERO opłaty startowej i zgłoszeń
- ZERO świadczeń na trasie
- ZERO ścigania
Tempo konwersacyjno-towarzyskie 6:00 - 6:30 min/km = ~9km/h = ~6h na cały dystans łącznie z przerwami.
Trasa: 75% asfalt / 25% szuter
Wiemy, że nie każdy ma ochotę na nasze towarzystwo przez tak długi czas, dlatego proponujemy krótsze opcje z metą w Uniejowie:
- START w Dalikowie = 30 km biegu
- START w Turze = 18 km biegu
- START w Uniejowie i wybiegnięcie nam naprzeciw = dowolna liczba km
Planujemy jak w poprzednim roku zorganizować transport bagaży ze startu na metę oraz autobus powrotny z Uniejowa po moczeniu około godz. 16.00 - 17:00.
Nawiguj
Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.
Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!
Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!
Chodzenie na spacery - czy warto?
Spacerowanie przynosi wiele korzyści dla ciała i umysłu. Podczas wszelkich aktywności uwalniają się hormony szczęścia, czyli endorfiny i serotonina. Dlatego ruch pomaga w zwalczaniu stresu i napięcia. Takie korzyści dostarczy Ci nie tylko siłowania, bieganie, czy inny sport, ale również regularne spacerowanie.
Chodzenie na spacery może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Podczas chodzenia angażujemy wiele mięśni, które pracują i spalają kalorie. Dlatego regularne spacerowanie może pomóc Ci w zgubieniu zbędnych kilogramów. Im więcej ruchu, tym większe zapotrzebowanie kaloryczne. Dlatego osoby, które dużo się ruszają i uprawiają sport, mogą więcej jeść bez efektu tycia. Jeśli chcesz poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne, w Internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które pomagają je wyliczyć.
WHO podaje, że dzienna ilość kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 a 8 000 kroków. Natomiast u osób z przewlekłymi chorobami dawka wynosi od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.
Spacerowanie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych. Regularne spacery mają zbawienny wpływ na układ krążenia. Zmniejsza się ryzyko wystąpienia żylaków czy pajączków.
Jak widzisz spacerowanie przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli jesteś ciekaw, ile kroków dziennie robisz, możesz zaopatrzyć się w zegarek z funkcją liczenia kroków.
Odkryj uroki Mazowsza!
Mazowieckie to pełne uroków województwo, które oferuje niezwykłe atrakcje dla każdego podróżnika. Zabytkowa Twierdza Modlin oraz Zamek Czersk to skarby historii, które zapierają dech w piersiach. Dla miłośników miejskiego klimatu czeka niezapomniana wycieczka po stolicy - Warszawie. Przyroda także ma tu wiele do zaoferowania, zwłaszcza w Kampinoskim Parku Narodowym, gdzie szlaki pełne natury kuszą entuzjastów wędrówek. Nie można też przegapić uroków Jeziora Białego - spokojnej oazy nad wodą, doskonałej dla plażowiczów, wędkarzy i nurków. Sprawdź, jakie atrakcje znajdziesz w stolicy.