#WszyscyDlaPrzyszłości to międzynarodowa akcja, która odbyła się 9 grudnia o godz. 17. Data nie była przypadkowa, wydarzenia te zorganizowano na dzień przed szczytem Rady Europejskiej, na którym m.in. omawiana będzie polityka klimatyczna. Poznański spacer wyruszył z placu Wolności.
Co więcej, 12 grudnia wybije piąta rocznica podpisania porozumienia paryskiego. Zdaniem manifestujących "kroki podejmowane przez rządy Polski i innych krajów Unii Europejskiej są wciąż niewystarczające".
Tak wyglądał Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Poznaniu we wrześniu:
- Ostatnie tygodnie tylko utwierdziły nas w przekonaniu o prawdziwości stwierdzenia, że kryzys klimatyczny jest kryzysem praw człowieka. W obliczu bezprecedensowej stanowczości z jaką narusza się prawa człowieka w Polsce i burzliwej sytuacji politycznej wywołanej śmiałością polskiego rządu, domagamy się podjęcia równie zdecydowanych kroków w kwestii neutralności klimatycznej
- mówili organizatorzy wydarzenia.
I dodawali: - Limit 1,5 stopnia Celsjusza podwyższonej średniej temperatury na Ziemi jest górną granicą, której przekroczenie wiąże się z wyrokiem śmierci dla milionów ludzi i degradacją całej planety. Nie pozwalamy, aby dramatyczne i śmiercionośne efekty zmian klimatu dalej eskalowały. Tym samym nie zgadzamy się na kolejne, planowane weto ze strony polskiego rządu na następnym, przyszło czwartkowym posiedzeniu Rady Europejskiej. To tam podjęte zostaną kolejne kluczowe decyzje odnośnie m.in. celów redukcji emisji.
W organizację poznańskiego "Spaceru dla przyszłości" zaangażowane były Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Extinction Rebellion.
ZOBACZ TEŻ:
Jak składować odpady podczas kwarantanny i gdzie je wyrzucać...
Nowe zasady segregacji śmieci w Poznaniu i aglomeracji. Spra...
Sprawdź też:
