Koszykarze Trefla Sopot zdobyli Puchar Polski! Żółto-czarni wykorzystali szansę, ogrywając Start w Lublinie | Zobacz ZDJĘCIA

Rafał Rusiecki
Radość na Pomorzu! Koszykarze Trefla Sopot zdobyli Puchar Polski
Radość na Pomorzu! Koszykarze Trefla Sopot zdobyli Puchar Polski Wojciech Figurski/400mm.pl
W niedzielę, 19 lutego 2023 roku koszykarze Trefla Sopot sięgnęli po Suzuki Puchar Polski w hali Globus w Lublinie. Pokonali w niej gospodarzy, którzy niespodziewanie dotarli do finału tych rozgrywek. "Serca Sopotu" przed 2,5 tysiącem widzów wygrały 91:80, a najlepsi w zespole byli Garrett Nevels oraz Jarosław Zyskowski.

Trefl Sopot - Polski Cukier Start Lublin w finale Pucharu Polski 2023

Po 10 latach przerwy Puchar Polski ponownie znalazł się w rękach zawodników Trefla Sopot. Co ciekawe, w trzeciej polskiej drużynie to trofeum świętuje Rolands Freimanis. Łotysz wcześniej wygrywał te rozgrywki w barwach Anwilu Włocławek (2020) oraz Zastalu Enei Zielona Góra (2021).

35-letni silny skrzydłowy nie był jednak pierwszoplanową postacią w trudnym, trzydniowym turnieju finałowym Suzuki Pucharu Polski. W zwycięstwach nad Śląskiem Wrocław, Anwilem Włocławek, a w finale nad Polskim Cukrem Startem Lublin, wielki udział miał Garrett Nevels. Amerykanin dwa pierwsze spotkania zakończył z dorobkiem 30 punktów. W niedzielę, 19 lutego w finale zdobył 27 "oczek" przy skuteczności rzutów z gry na poziomie 50 procent. Dodał jeszcze do tego 7 zbiórek, 6 asyst oraz dwa bloki.

Wtórował mu Jarosław Zyskowski. Reprezentacyjny rzucający obrońca trafił co prawda tylko dwie "trójki", ale był niemal bezbłędny w strefie podkoszowej, kończąc finał ze Startem z dorobkiem 26 punktów.

Polski Cukier Start Lublin - Trefl Sopot 80:91 (23:18, 22:29, 20:23, 15:21)
Start:
Melvin 14, Dziemba 8 (2x3), Devoe 15 (2), Smith 15 (2), Čavars 12 oraz Barnies 11 (2), Pelczar, Krasuski 5 (1)

Trefl: Nevels 27 (4), Zyskowski 26 (2), Wells 11 (1), M. Kolenda 4, Radić 4 oraz Pluta, Freimanis 5 (1), Kulikowski, Salumu 8 (2), Gordon 6