FLESZ - Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Panie, które decydują się na tę indywidualną formę życia konsekrowanego, podczas uroczystej mszy św. odpowiadają twierdząco na pytanie biskupa: „Czy chcesz być konsekrowana i zaślubiona naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu?”. I składają jeden ślub: zobowiązują się do życia w czystości. Robią to, aby bardziej kochać Chrystusa i lepiej służyć bliźnim.
Zgodnie ze swym stanem i otrzymanymi charyzmatami dziewice konsekrowane oddają się pokucie, dziełom miłosierdzia, apostolstwu i gorliwej modlitwie. Codziennie odmawiają Liturgię Godzin, zwłaszcza Jutrznię i Nieszpory.
Obrzęd konsekracji dziewic zrodził się w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, jest jednym z najstarszych i najbardziej uroczystych obrzędów w liturgii Kościoła. Przeżywały go dziewice tzw. żyjące w świecie i oddające się całkowicie Bogu. Przez wiele wieków stan dziewic nie był obecny w życiu Kościoła. Odnowiony został po Soborze Watykańskim II i obecnie intensywnie się rozwija.
Do konsekracji można dopuszczać dziewice żyjące w świecie, które nigdy nie zawierały małżeństwa ani nie żyły publicznie (czyli jawnie) w stanie przeciwnym czystości, a także według ogólnej opinii przez swój wiek, roztropność i obyczaje dają rękojmię, że wytrwają w życiu czystym oraz poświęconym służbie Kościołowi i bliźnim. O dopuszczeniu do konsekracji decyduje biskup diecezjalny.
Kandydatka pragnąca przyjąć konsekrację zwraca się bezpośrednio do biskupa, przedstawiając prośbę o rozeznanie i konsekrację, a także opinię księdza proboszcza, życiorys i świadectwo chrztu.
- Czy pamiętasz te potrawy z PRL-u? Zupa „nic” i inne słodkie wspomnienia z dzieciństwa
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Wielka aukcja 44 aut odholowanych z ulic. Wiemy, ile zarobiło miasto
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021