Legia Warszawa rozegrała ostatni sparing przed rundą wiosenną. Na tydzień przed wznowieniem PKO Ekstraklasy ograła w swojej bazie treningowej pierwszoligową Stal Rzeszów, zwyciężając 3:1, choć prędko straciła bramkę.

Sparing Legia - Stal 3:1. Skrót meczu

Legia zaczęła przygotowania do wiosny w Polsce i w niej skończyła. W ostatnim sparingu nie wystąpił Qëndrim Zyba, środkowy pomocnik ogłoszony przed południem jako drugi nowy nabytek.

Spotkanie sparingowe zaczęło się dla Legii fatalnie. Już w 7. minucie Adrian Bukowski wpakował piłkę do siatki. "Wojskowi" odpowiedzieli dopiero pod koniec pierwszej połowy. Ernest Muci wykorzystał podanie górą od Josue. Albańczyk strzelił bez przyjęcia i pokonał bramkarza rywali. Stołeczna ekipa drugą połowę zaczęła bardzo dobrze. W 50. minucie Tomas Pekhart, który w ostatnim czasie był bardzo krytykowany przez kibiców strzelił gola z rzutu karnego. Wynik spotkania ustalił Yuriego Ribeiro osiem minut później. Portugalczyk zdobył bramkę po rozegraniu z rzutu rożnego. Legia mogła wygrać jeszcze wyżej, gdyż obramowanie bramki obili Augustyniak i Elitim.

Mecz kontrolny ze Stalą nie był transmitowany. Legia obiecała jednak swoim fanom opublikowanie skrótu wraz ze wszystkimi akcjami bramkowymi. Za tydzień o tej porze emocje przeniosą się na Stadion Śląski, gdzie dojdzie do spotkania ligowego z Ruchem Chorzów - być może dla ponad 40 tys. kibiców.

Arturo Vidal przywitany w iście królewskim stylu w Colo Colo

Legia Warszawa - Stal Rzeszów 3:1 (1:1)

Bramki: Muçi 37', Pekhart 49' (k.), Ribeiro 59' - Bukowski 5'
Żółte kartki: Bukowski, Warczak
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy
Spotkanie rozegrano w Legia Training Center (Książenice)

Legia Warszawa I połowa: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk, Steve Kapuadi - Paweł Wszołek, Rafał Augustynik, Juergen Elitim, Gil Dias - Josue, Blaz Kramer, Ernest Muci.

II połowa: Dominik Hładun - Radovan Pankov, Artur Jędrzejczyk (69' Jan Ziółkowski), Yuri Ribeiro - Ryoya Morishita, Bartosz Kapustka, Juergen Elitim (60' Filip Rejczyk), Patryk Kun - Maciej Rosołek, Tomas Pekhart, Marc Gual.

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel (75' Jakub Raciniewski) - Patryk Warczak, Kamil Kościelny (70' Kacper Paśko), Paweł Oleksy (70' Łukasz Góra), Milan Simcak (70' Krystian Wachowiak) - Karol Łysiak (37' Szymon Kądziołka), Sebastien Thill (70' Krzysztof Danielewicz), Adrian Bukowski - Wiktor Kłos (79' Michał Synoś), Szymon Salamon, Jesus Diaz.

EKSTRAKLASA w GOL24

Tytułu broni Raków Częstochowa, ale liderem po jesieni jest Śląsk Wrocław, a chętnych na mistrzostwo nawet sześciu. Kto dysponuje potencjalnie najmocniejszym składem? Oto optymalne jedenastki sześciu czołowych zespołów.

PKO Ekstraklasa. Kandydaci na mistrza Polski. Kto ma najmocn...