Międzybrodzie Bialskie: Strażacy uratowali życie małego pieska. Co za historia! Przeprowadzili reanimację czworonoga

Kamil Lorańczyk
Udana akcja ratownicza. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Udana akcja ratownicza. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE OSP Międzybrodzie Bialskie
Strażacy ochotnicy z Międzybrodzia Bialskiego uratowali pieska. Druhowie przeprowadzili reanimację, dzięki której po kilku minutach malec odzyskał funkcje życiowe. Podali mu także tlen. Po wszystkim przekazali zwierzaka właścicielom.

Strażacy ochotnicy z Międzybrodzia Bialskiego uratowali pieska

W sobotę, 9 lipca, przed godz. 17.00 druhowie z OSP Międzybrodzie Bialskie zostali wezwani do usunięcia gniazda os. Kiedy wrócili do bazy, zostali zaskoczeni nietypową sytuacją, gdyż przed bramami garaży zobaczyli, że jacyś ludzie prowadzą reanimację małego pieska.

Druhowie niezwłocznie przejęli działania ratownicze i po kliku minutach piesek odzyskał funkcje życiowe. Malcowi podano tlen, po czym właściciele zwierzaka udali się z nim do weterynarza.

Zobacz zdjęcia:

Nie przeocz

Reanimacja u psa - jak uratować życie naszemu zwierzakowi?

Reanimacja naszego pupila nie jest trudna. Ale należy wiedzieć, jak zrobić to dobrze. Oczywiście, w razie wypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby przetransportowanie psiaka do najbliższej kliniki weterynaryjnej. Jednak może się okazać, że sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba działać tu i teraz. Bo co zrobić, kiedy nasz zwierzak nie oddycha? Możemy mu pomóc, stosując sztuczne oddychanie i masaż serca.

Warto więc zapoznać się z danymi czynnościami ratującymi życie psiaka. Poniżej podpowiedzi: jak wykonać sztuczne oddychanie, jak wykonać masaż serca oraz co zrobić przy zadławieniu się psa.

Jak wykonać sztuczne oddychanie u psa?

  • Na początku należy ułożyć psa w pozycji bocznej bezpiecznej na prawym boku.
  • Następnie sprawdzić, czy w pysku nie zalega krew, ślina czy jakieś ciało obce.
  • Jeżeli w pysku nic nie zalega, należy wyciągnąć psu język, często sama ta czynność powoduje złapanie oddechu u zwierzęcia.
  • Kolejno zamknąć pysk psa.
  • Ułożyć rękę w rulon i przystawić do nosa psiaka, a następnie wdmuchnąć przez niego powietrze ok. 5-6 razy.
  • Jeżeli nadal zwierzę nie zaczęło oddychać a wyczuć można bicie serca, ponów sztuczne oddychanie.

Jak wykonać masaż serca?

  • Przyłóż ręce (dłoń połóż na dłoń) w okolicy serca zwierzaka. Serce znajduje się na klatce piersiowej, między 3. a 6. żebrem, tuż za lewym łokciem psa. Jeżeli jednak mamy reanimować małego psa najlepiej przyłożyć dwa palce.
  • Należy ucisnąć serce ok. 15-30 razy.
  • Następnie wdmuchnij powietrze do nozdrzy psa ok. 2-3 razy.
  • Jeżeli po tym pies nadal nie oddycha należy powtórzyć masaż serca wraz ze sztucznym oddychaniem do efektu bądź do przybycia lekarza weterynarii czy dojazdu do kliniki weterynaryjnej.

Co zrobić przy zadławieniu się psa?

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

  • Jeżeli pies nie może oddychać a zauważyliśmy w pysku ciało obce, możemy spróbować samodzielnie je usunąć. Należy jednak zachować ostrożność ze względu na ryzyko ugryzienia.
  • Nawet jeżeli uda nam się wyciągnąć ciało obce z pyska zwierzaka należy niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii, aby ten zbadał i oceniła obrażenia psa.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl