Spis treści
Nie żyje Jerry Springer. Amerykański dziennikarz, polityk, aktor i muzyk zmarł w czwartek po ciężkiej chorobie. Smutną wiadomość przekazali jego bliscy.
Nie żyje Jerry Springer. Zabił go rak trzustki
Kilka miesięcy temu u Jerry'ego Springera zdiagnozowano raka trzustki. Niestety, w tym tygodniu jego stan się znacznie pogorszył.
"Zdolność Jerry'ego do nawiązywania kontaktu z ludźmi leżała u podstaw jego sukcesu we wszystkim, czego próbował, niezależnie od tego, czy była to polityka, transmisje telewizyjne, czy po prostu żarty z ludźmi na ulicy, którzy chcieli zrobić sobie z nim zdjęcia lub zamienić słowo” - powiedziała Jene Galvin, długoletnia przyjaciółka i rzeczniczka dla rodziny.
"Jest niezastąpiony, a jego strata bardzo boli. Pamięć o jego intelekcie, sercu i poczuciu humoru będzie żyła" - dodała.
Wciąż nie wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb prezentera.
Kim był Jerry Springer? Od polityka do showmana
Zanim stał się kultowym prezenterem telewizyjnym, Springer był politykiem, który zasiadał w Radzie Miejskiej Cincinnati w 1971 roku. Został nawet wybrany na burmistrza miasta w 1977 roku. Pełnił tę funkcję przez jedną kadencję.
Springer próbował dostać się na wyższy urząd w 1982 roku. Ubiegał się wówczas o nominację Demokratów na gubernatora Ohio. Głosowanie nie wypadło jednak po jego myśli.
Po zakończeniu kariery politycznej Springer został prezenterem i komentatorem wiadomości w WLWT w Ohio. Przez cztery edycje prowadził amerykańską wersję programu "Mam talent". Wziął udział w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami".
Gospodarzem własnego talk-show został w 1991 roku. Prowadził program aż do 2018 roku.
"Potyczki Jerry'ego Springera". Ogromny sukces show
Początkowo program "Potyczki Jerry'ego Springera" był nastawiony na tematy polityczne, poruszał problem bezdomności i dostępu do broni. Wiosną 1994 Springer i jego nowy producent, Richard Dominick, zmienili formułę programu z myślą o oglądalności. Od tego czasu zaczął on odnosić coraz większy sukces komercyjny.
Zapraszani do Jerry'ego Springera goście byli z typowej niższej klasy społecznej, z podstawowym wykształceniem lub w jakiś sposób kontrowersyjni. Poruszane tematy (homoseksualizm, prostytucja, transwestytyzm czy zdrada) także były nastawione na przyciągnięcie jak największej liczby widzów. Konfrontacje między uczestnikami często prowadziły do ostrych sprzeczek, wzajemnych wyzwisk i rękoczynów. Program cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że w 1998 roku przegonił pod tym względem nawet "The Oprah Winfrey Show".

dś