Spis treści
Letni owoc na potencję i płodność. Wzmocni libido, poprawi życie seksualne
Powszechnie wiadomo, że w utrzymaniu lub poprawie sprawności seksualnej najważniejsze jest zdrowe odżywianie i prawidłowa masa ciała. Natomiast niektóre produkty spożywcze mogą w tym szczególnie pomagać. Według badań opublikowanych w czasopiśmie Current Research in Food Science to właśnie letni soczysty owoc, jakim jest arbuz może poprawić życie seksualne mężczyzn.

Arbuz jest uznawany za afrodyzjak, podobnie jak owoce morza, miód, orzechy, imbir i awokado. Badania sugerują, że jest on bogaty w przeciwutleniacze, które pomagają w leczeniu zaburzeń erekcji i poprawiają płodność.
– Arbuz zwiększa płodność mężczyzn, ponieważ wykazano, że poprawia jakość nasienia, odwraca zaburzenia erekcji i poprawia środowisko jąder – powiedział autor badania Haitham Al-Madhagi z Uniwersytetu Thamar w Dhamār (Jemen).
Ekspert stwierdził, że arbuz działa jak Viagra. Rozluźnia naczynia krwionośne poprzez zwiększenie produkcji tlenku azotu, który wspomaga przepływ krwi. Dzięki temu arbuz może pomóc odwrócić zaburzenia erekcji. Zawiera też witaminy, fenole i niektóre flawonoidy, które działają antyoksydacyjnie.
„Dodatkowo arbuz jest bogatym źródłem aminokwasu cytruliny, który zwiększa przepływ krwi do jąder.”
Po czym poznać zaburzenia erekcji? Mogą wskazywać na poważne choroby
Zaburzenia erekcji, inaczej impotencja, to powszechny problem dotykający wielu mężczyzn, szczególnie po 40. roku życia. Charakteryzują się trudnościami w osiągnięciu lub utrzymaniu erekcji wystarczającej do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego.
O zaburzeniach erekcji mówimy, gdy doświadczasz:
trudności z uzyskaniem erekcji,
niemożności utrzymania erekcji na tyle długo, by móc odbyć stosunek seksualny.
Warto zauważyć, że w zależności od przyczyny, erekcje mogą nadal występować w innych sytuacjach, na przykład podczas snu. Czasami zaburzeniom erekcji towarzyszy również obniżone libido.
Choć zazwyczaj nie są one oznaką poważnej choroby, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym, zwłaszcza jeśli problem ten wywołuje u ciebie niepokój. Do potencjalnych przyczyn krótkotrwałych zaburzeń erekcji należą stres, przemęczenie, nadmierne spożycie alkoholu oraz niektóre leki.
Jednakże, jeśli zaburzenia erekcji mają charakter przewlekły, mogą wskazywać na poważniejsze problemy zdrowotne, takie jak:
nadciśnienie tętnicze lub wysoki poziom cholesterolu,
depresja lub stany lękowe,
zaburzenia hormonalne.
Źródła: