Nowa usługa Seris Konsalnet: Mobilne Systemy Nadzoru Wideo w Pojazdach

Materiał informacyjny Seris Konsalnet
Czy w temacie kamer rejestrujących przebieg jazdy samochodu czy pojazdu szynowego można wymyślić coś więcej, niż to, co już wszyscy znamy? Seris Konsalnet pokazuje, że zarówno dla zastosowań amatorskich, jak i profesjonalnych można w kwestii bezpieczeństwa kierowcy, pojazdu i przewożonego towaru powiedzieć jeszcze niejedno.

Warszawa, 04.04.2024 – W obliczu rosnących wymagań dotyczących bezpieczeństwa i efektywności w transporcie drogowym Seris Konsalnet wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mają na celu nie tylko ochronę kierowców i pasażerów, ale również zwiększenie wydajności flot pojazdów.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo istotne, a mobilne systemy nadzoru wideo oferowane przez Seris Konsalnet odgrywają znaczącą rolę w jego zapewnieniu. Umożliwiają one kierowcom monitorowanie sytuacji wokół pojazdu oraz w jego wnętrzu w czasie rzeczywistym, co znajduje zastosowanie w transporcie komunalnym oraz w taksówkach, a także w transporcie ciężarowym, gdzie widoczność jest ograniczona. Rozwiązania mogą być także zintegrowane z Systemem Monitoringu Pojazdów Seris Konsalnet, który w czasie rzeczywistym monitoruje pojazdy i reaguje w przypadku pojawienia się zagrożenia.

Dostępne nowe usługi w Seris Konsalnet możemy podzielić na dwie kategorie – do zastosowań prywatnych i półprofesjonalnych oraz do celów w pełni profesjonalnych.
Do tej pierwszej kategorii
należy rejestrator HIKVISION AE-DI2032-G40 Dashcam – z wbudowaną kamerą do nagrywania drogi przed pojazdem oraz, po podłączeniu drugiej i trzeciej kamery, do nagrywania np. drogi za pojazdem lub wnętrza pojazdu albo skrzyni załadunkowej. Rejestrator nagrywa obraz w rozdzielczości HD 1080p na dwóch kartach pamięci z danymi GPS. Dzięki wbudowanemu modemowi sieci bezprzewodowej możliwy jest podgląd obrazu z dowolnego miejsca na Ziemi w czasie rzeczywistym oraz dostęp do nagrań. Dzięki nowoczesnej konstrukcji rejestrator to uniwersalne urządzenie o niewielkich rozmiarach i niskim zużyciu energii. Rejestrator ma wiele zastosowań. Jego montaż w pojazdach firmowych pozwala określić nie tylko przebieg zdarzenia drogowego, ale precyzyjnie wskazać kierowcę oraz sprawcę wypadku.

Do drugiej kategorii – urządzeń do zastosowań profesjonalnych – należy zestaw, składający się z minimum 4-kanałowego rejestratora oraz kamer. Przykładowy rejestrator to model HIKVISION AE-MN5043, który pozwala na przyłączenie standardowo do 4 kamer. Urządzenie może być wyposażone w dodatkowe dyski twarde, nagrywać jednocześnie obraz w rozdzielczości do 5MP. Ma także moduł GPS oraz akcelerometr (czujnik przeciążenia).
Przykładowe kamery to HIKVISION DS-2XM6522G0-I, przeznaczone do użytku zewnętrznego, odporne na uszkodzenia i wilgoć, z filtrem podczerwieni i szerokim kątem widzenia 121 stopni.

System ten, z racji swoich gabarytów, polecany jest do instalacji w większych pojazdach Wśród jego typowych zastosowań są pojazdy komunikacji miejskiej (autobusy i tramwaje), w których można nagrywać jednocześnie otoczenie wokół pojazdu oraz jego wnętrze. Nagrania nie tylko pozwalają określić sprawcę kolizji drogowej, ale także stanowią materiał filmowy z niebezpiecznych zajść w samym pojeździe, podnosząc bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Systemy takie sprawdzają się w pojazdach służb komunalnych – dzięki nagrywaniu otoczenia pojazdu przedsiębiorstwa mogą uniknąć oskarżenia np. o spowodowanie stłuczki przy przejeździe śmieciarki przez ciasne osiedlowe uliczki.

- Jednak korzyści płynące z wdrożenia mobilnych systemów nadzoru wideo sięgają dalej niż tylko aspekt bezpieczeństwa – mówi Paweł Jawoszek, Zastępca Dyrektora ds. Systemów GPS w Seris Konsalnet. - Dla przedsiębiorstw transportowych analiza danych i nagrań wideo stanowi fundament optymalizacji operacji floty. Seris Konsalnet, poprzez zaawansowaną analizę zachowań kierowców i sugerowanie modyfikacji technik jazdy, umożliwia firmom znaczące podniesienie efektywności oraz redukcję kosztów operacyjnych.

W przypadku sporów lub wypadków drogowych, nagrania z systemów nadzoru mogą służyć jako niezbity dowód, ułatwiając rozstrzyganie niejasnych sytuacji. Co więcej, Seris Konsalnet oferuje usługę szybkiej weryfikacji alarmów napadowych oraz wypadków, co w sytuacjach kryzysowych umożliwia natychmiastową reakcję i ewentualne wysłanie pomocy na miejsce zdarzenia.

Dodatkową zaletą jest dostępność aktualnych danych na żądanie, co dla menedżerów floty oznacza możliwość ciągłego monitorowania pojazdów i szybkiego reagowania na wszelkie nieprzewidziane sytuacje. Mobilne systemy nadzoru wideo oferowane przez Seris Konsalnet zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale również pełną transparentność i kontrolę nad operacjami transportowymi.

Wprowadzając najnowsze mobilne systemy nadzoru wideo do swojej oferty, Seris Konsalnet nie tylko odpowiada na potrzeby rynku, ale również wyznacza nowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa i efektywności transportu drogowego. To krok w stronę przyszłości, w której technologia służy nie tylko ochronie, ale również rozwijaniu biznesu.

Więcej informacji znajduje się na stronie:
https://seris.pl/klient-biznesowy/monitoring/monitoring-pojazdow-gps/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na i.pl Portal i.pl