Przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii Świętej nie musi być drogie. Zamiast obiadu w restauracji można zaplanować rodzinną uroczystość w domu. Nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale zyskamy też swobodniejszą atmosferę. Pamiętajmy, że to nasze dziecko jest tego dnia najważniejsze. Oto kilka porad jak zorganizować przyjęcie komunijne u siebie w domu.
Lista gości
Na Komunię zapraszamy przede wszystkim dziadków i rodziców chrzestnych dziecka. Jednak lista osób może być znacznie większa i dopasowana do naszych upodobań i możliwości finansowych. Ważne by móc zapewnić każdemu miejsce siedzące przy stole. Jeśli jednak jest to niemożliwe, warto zorganizować przyjęcie w stylu szwedzkiego stołu.

Dekoracja stołu
Wyjątkowy charakter uroczystości warto podkreślić eleganckim obrusem, kwiatami, ładną zastawą i dekoracyjnymi serwetkami. Idealnie sprawdzi się kolor biały i odcienie pasteli. Niedrogą a efektowną dekorację z kwiatów można zrobić samemu - słoiczek z przeźroczystego szkła obwiązujemy białą tasiemką, w środek wkładamy 5 białych róż lub margerytek i kilka gałązek gipsówki. Zadbajmy by kwiaty nie były zbyt wysokie i nie przysłaniały gościom swojego widoku. Kolejnym miłym dodatkiem są wizytówki. Można poprosić o ich wykonanie nasze dzieci. Niech udekorują karteczki z imionami gości jak tylko chcą – flamastrami, brokatem, tasiemkami, gałązkami kwiatów czy naklejkami.
Potrawy
Przygotowanie uroczystego obiadu nie jest proste zwłaszcza jeśli na co dzień nie gotujemy zbyt często. Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie cateringu lub wynajęcie kucharki. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Przygotowując obiad własnoręcznie znacznie zaoszczędzimy. Warto sięgnąć po proste przepisy i zaplanować potrawy tak, by część prac można było wykonać dzień wcześniej. Przykładowe, proste w wykonaniu, menu: przystawka: łódeczki z łososia ( łososia wędzonego siekamy i łączymy z białym serkiem kanapkowym, doprawiamy do smaku i wypełniamy nim przekrojone na pół ogórki), ozdobne kanapki, koreczki, jajka z majonezem i szczypiorkiem. danie główne: dzień wcześniej gotujemy rosół i pieczemy karkówkę, a w dzień uroczystości musimy jedynie przygotować makaron, karkówkę pokroić i poddusić w garnku. Drugie danie podajemy z ziemniakami, sałatą, mizerią i sosem do mięsa. deser: lody z owocami, upieczone dzień wcześniej muffinki z lukrem, wafle przełożone masą toffi ( można kupić gotowa masę w puszce).
Tort
Na każdym przyjęciu komunijnym pojawia się tort. Najłatwiej zamówić gotowy i dobrać odpowiednią dla nas dekorację czy napis. Jeśli chcemy zrobić tort samemu można upiec biszkopt lub kupić gotowe blaty, przełożyć go bitą śmietaną i udekorować owocami.
Kącik dla dzieci
Sukienki komunijne. Jak dawniej wyglądały? Tak ubierano dzie...
Zaplanowanie dla dzieci osobnego stolika lub miejsca w pokoju, w którym zgromadzimy zabawki jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza gdy na przyjęcie zaprosimy maluchy w różnym wieku. Można przyszykować gry np. chińczyka, monopol, scrabble, jenga, domino czy bierki. Sprawdzą się też puzzle, najlepiej do 100 elementów. Jeśli mamy ogród można przyszykować grę w szukanie skarbów – chowamy w ogródku małe pudełeczka lub piłeczki, a za ich znalezienie nagradzamy dzieci jakimś smakołykiem np. lizakiem z kiwi ( kiwi obieramy i kroimy na grube plastry, każdy nakłuwamy na patyczek i oblewamy czekoladą).
Obejrzyj wideo:
Jerzy Górski: To nie jest tak, że ciągle jesteśmy na szczycie
INTERNAUCI POLECAJĄ:
Majówka 2018. Dziesięć dni, TOP 10 najlepszych win do grilla, na które cię stać
30 kwietnia wchodzi w życie Konstytucja Biznesu. Może sprawdzić własną działalność na próbę?
Majówka 2018. Sprawdź gdzie zrobisz zakupy w długi weekend.
Komunia 2018. Ile kosztuje przygotowanie do komunii. Czy 500 zł na prezent to nie za mało?
Majówka. Jedźmy trochę wolniej, będzie bezpieczniej i taniej
PAYBACK 2018. 26 kwietnia do programu dołączył Kaufland