„Poznań, Szczecin, Knurów (i pozostałe 10 miast) zdobył brąz Mistrzostw Świata” - te hasła widnieją na billboardach w trzynastu miastach, z których pochodzą brązowe medalistki pierwszych i historycznych mistrzostw świata kobiet w amp futbolu. Kampania wizerunkowa potrwa do końca stycznia.
- Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy ORLEN z Amp Futbol Polska. Podziwiamy nasze medalistki, ich determinację, jedność, siłę i waleczność. Są dla nas źródłem ogromnej inspiracji. Chcemy pokazać lokalnym społecznościom, że te wspaniałe bohaterki są ich sąsiadkami i wspólnie celebrować wygraną Mistrzostw Świata w Kolumbii - powiedział Michał Rutkowski, dyrektor Biura Sponsoringu Sportu ORLEN
Amp futbol, w wydaniu kobiecym, to rozwijająca się dyscyplina. Reprezentantki Polski od pierwszych meczów międzynarodowych pokazały się z najlepszej strony i wróciły niepokonane. Brązowy medal zdobyły po zwycięstwie z Kenią 1:0 (bramka Monika Kukla).
Determinacja, walka o marzenia i dystans do samych siebie sprawiły, że o reprezentacji Polski w amp futbolu po ich sukcesie zrobiło się głośno. Zawodniczki miały okazję opowiedzieć swoje historie w mediach, a rozwijającą się dyscyplinę doceniono na Gali 90. Plebiscytu Przeglądu Sportowego, podczas której reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn oraz ampfutbolowa drużyna Wisły Kraków otrzymały nagrodę w kategorii "Sport bez barier".
W finale mistrzostw świata, Kolumbia pokonała - po rzutach karnych (2:1) - Amerykanki (w regulaminowym czasie gry było 1:1). Najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole była wspomniana Monika Kukla (4 bramki).
Brązowy medal mistrzostw świata zdobyły:
Anna Płodzik z Grójca
Justyna Bzdela z Michałowic
Marta Rumińska z Knurowa
Anna Raniewicz z Białegostoku
Monika Kukla z Zabierzowa Bocheńskiego
Weronika Nowotny z Krakowa
Daria Majkowska z Sosnowca
Aleksandra Płuciennik z Warszawy
Jolanta Ożga z Wólki Tanewskiej
Alicja Sowińska z Marek
Emilia Spunda ze Szczecina
Aleksandra Matczak z Poznania
Marta Oblas z Katowic
