Piotr Rzepecki
canal+ sport screen
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa pokonała w Lubinie Zagłębie 2:1. Tym samym różnica między "Wojskowymi" a liderującym Rakowem znów wynosi siedem punktów. Na Zagłębie prawdziwy sposób znalazł Paweł Wszołek. Trzy z czterech goli skrzydłowego w tym sezonie to bowiem bramki strzelone Zagłębiu.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Od pierwszych minut Legia zaatakowała. Wyróżniał się Josue, któremu rywale zostawiali zbyt dużo wolnej przestrzeni. Portugalczyk imponował celnymi podaniami. Jego przerzuty przyspieszały akcje Legii, która z łatwością tworzyła sobie dogodne sytuacje pod bramką Zagłębia.

Na początku meczu dwukrotnie bliski strzelenia gola był Ernest Muci, ustawiony jako napastnik obok Macieja Rosołka. Albańczyk umiał znaleźć się w dogodnej sytuacji, ale żadnej nie wykorzystał.

Wynik otworzył Paweł Wszołek. Skrzydłowego uruchomił długim podaniem wspomniany Josue, który zaliczył czwartą asystę w tym sezonie. Wszołek z kolei zapisał czwartego gola w tych rozgrywkach.

Trzy z czterech trafień Wszołka to bramki strzelone... Zagłębiu Lubin. W spotkaniu rundy jesiennej między tymi zespołami to właśnie były skrzydłowy Unionu Berlin dwukrotnie trafił do siatki, a mecz zakończył się wygraną Legii 2:0.

Druga połowa. Legia podwyższyła wynik, Zagłębie zdobyło kontakt

Na początku drugiej połowy Zagłębie zwęszyło swoją szansę. Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym Legii. Bliski strzelenia był Rafal Adamski, ale piłka skozłowała przed nim i ostatecznie została wybita przez gości.

Kilka minut później odpowiedziała Legia. Bramkę na 2:0 zdobył Ernest Muci, który po blisko godzinie gry znalazł sposób na Jasmina Burica. Trącił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kto asystentem? Oczywiście kapitan Legii Josue.

Zagłębie nie złożyło broni. Na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Łakomy i zdobył bramkę kontaktową. Efektowne trafienie pomocnika sprawiło, że w szeregi Legii wdarły się nerwy. Zagłębie odżyło, a Legia już nie czuła się tak pewnie.

Kilka minut przed końcem w dogodnej sytuacji znalazł się Kacper Chodyna, który uderzył minimalnie obok bramki Kacpra Tobiasza. Ostatecznie wynik się jednak nie zmienił.

Legia goni liderujący Raków Częstochowa, który dziś dopisał sobie trzy punkty po pokonaniu Piasta Gliwice 1:0. Różnica między Legią a drużyną Marka Papszuna to ponownie 7 punktów. Zagłębie plasuje się na 15. miejscu.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Josue

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Transfery. Zimowe okienko w polskiej lidze jest bardzo burzliwe. W wielu klubach doszło do sporych roszad. Nie zabrakło hitowych wzmocnień, ale także transferów wychodzących. Polska liga straciła kilka gwiazd, które były wizytówką rozgrywek. Oto gwiazdy, które odeszły z Ekstraklasy w zimowym okienku!Aby zobaczyć kolejne transfery, klikaj strzałkę w prawo!

Transfery. Piłkarze, którzy odeszli z Ekstraklasy w zimowym ...