Jacek Czaplewski
od 16 lat
Pogoń Szczecina ma za sobą drugi sparing. Tym razem w Opalenicy ograła mistrza Rumunii. Bramki z zespołem Farul Constanta zdobyli Marcel Wędrychowski i Benedikt Zech. Po raz pierwszy dla Portowców wystąpił nowy pomocnik Joao Gamboa.

Pogoń Szczecin: Wygrana w Opalenicy

Pogoń objęła prowadzenie za sprawą solowej akcji. Wędrychowski po przyjęciu wbiegł z nią w pole karne, po czym uderzył z prawej nogi. Piłka po rykoszecie wpadła przy lewym słupku.

Decyzją trenera Jensa Gustafssona Pogoń zagrała w dwóch różnych jedenastkach. Tę zbliżoną do optymalnej zobaczyliśmy przed przerwą. Potem weszli zmiennicy.

Do wyrównania doprowadził Rivaldinho, czyli syn Rivaldo znany z występów w Cracovii. Brazylijczyk wbił piłkę do siatki z bliska, po zagraniu z lewej flanki, którego nie zatrzymali wracający za akcją Joao Gamboa i Leonardo Koutris.

Tuż przed przerwą wynik ustalił Benedikt Zech. Stoper głową wykorzystał dośrodkowanie Kamila Grosickiego z rzutu rożnego. Następny sparing Pogoni dopiero 5 lipca z niemiecką Hansą Rostock.

Odnotujmy, że wcześniej Pogoń ograła 1:0 spadkowicza z 1 ligi, Chojniczankę Chojnice. Jedynego gola w Szczecinie strzelił z rzutu karnego Alexander Gorgon.

Pogoń Szczecin - Farul Constanta 2:1 (2:1)

Bramki: Marcel Wędrychowski 26', Benedikt Zech 41' - Rivaldinho 30'
Spotkanie rozegrano na boisku w Opalenicy.

Pogoń Szczecin
I połowa: Dante Stipica - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Marcel Wędrychowski, Joao Gamboa, Rafał Kurzawa, Wahan Biczachczjan, Kamil Grosicki - Luka Zahović.

II połowa: Bartosz Klebaniuk - Paweł Stolarski, Wojciech Lisowski (72' Dawid Fornalik), Leo Borges, Kacper Smoliński - Adrian Przyborek, Stanisław Wawrzynowicz, Mateusz Łęgowski, Yadegar Rostami, Olaf Korczakowski - Mariusz Fornalczyk.