Pruszków. Druga tura. Wyniki wyborów samorządowych 2018
Frekwencja w pierwszej turze w Pruszkowie wyniosła 53,37 proc., w drugiej - 44.98 proc. Kto wygrał wybory samorządowe 2018 w Pruszkowie? Po bardzo wyrównanym pojedynku w drugiej turze zwyciężył Paweł Stanisław Makuch, zdobywając 51.08 proc. głosów. Jego rywal Jan Starzyński przegrał różnicą niespełna 500 głosów.
Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na prezydenta Pruszkowa
PKW zarejestrowała pięciu kandydatów na prezydenta Pruszkowa. Są to:
- BĄK Piotr Adam, 38 lat, PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
- BĄKIEWICZ Robert, 42 lata, POROZUMIENIE NARODOWO-PATRIOTYCZNE PRUSZKÓW
- MAKUCH Paweł Stanisław, 42 lata, WSPÓLNIE PRUSZKÓW ROZWIJAMY
- SIPIERA Konrad, 33 lata, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- STARZYŃSKI Jan, 63 lata, SAMORZĄDOWE POROZUMIENIE PRUSZKOWA
Wybory 2018: Pruszków. Kandydaci na radnych i okręgi wyborcze
Pruszków podzielony został na cztery okręgi wyborcze. W sumie uprawnionych do głosowania jest tu 46 694 osób, które wybiorą 23 członków rady miasta. Listy wyborcze zarejestrowało pięć komitetów:
- Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
- Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków
- Prawo i Sprawiedliwość
- Samorządowe Porozumienie Pruszkowa
- Wspólnie Pruszków Rozwijamy
Okręg nr 1 obejmuje obszar: zachodnia granica miasta z gminą Brwinów od torów PKP, granica miasta z gminą Ożarów Mazowiecki, wschodnia granica miasta z gminą Piastów do torów PKP, tory PKP od wschodniej granicy miasta do zachodniej granicy miasta.
Okręg nr 2 obejmuje obszar: wschodnia granica miasta od torów PKP do południowej granicy miasta z gminą Michałowice, południowa granica miasta z gminą Michałowice do ul. Komorowskiej, ul. Komorowska do ul. Plantowej, ul. Plantowa strona nieparzysta od ul. Komorowskiej do Al. Wojska Polskiego, Al. Wojska Polskiego strona nieparzysta od ul. Plantowej do Al. Niepodległości, Al. Niepodległości strona parzysta (od nr 8 do nr 2) do Al. Armii Krajowej , Al. Armii Krajowej strona nieparzysta od ul. Bolesława Prusa do torów WKD, tory WKD od Al. Armii Krajowej do rzeki Utraty, rzeka Utrata od torów WKD do torów PKP, tory PKP od rzeki Utraty do wschodniej granicy miasta.
Okręg nr 3 obejmuje obszar: rzeka Utrata od torów PKP do torów WKD, tory WKD od rzeki Utraty do Al. Armii Krajowej, Al. Armii Krajowej strona parzysta od torów WKD do Al. Niepodległości, Al. Niepodległości strona nieparzysta od Al. Armii Krajowej do Al. Wojska Polskiego, Al. Wojska Polskiego strona parzysta od Al. Niepodległości do ul. Dobrej, ul. Dobra strona nieparzysta od Al. Wojska Polskiego do ul. Powstańców, ul. Powstańców, strona parzysta od ul. Dobrej do ul. Juliana Gomulińskiego, ul. Juliana Gomulińskiego (bez numerów) od ul. Powstańców do torów PKP, tory PKP od ul. Juliana Gomulińskiego do rzeki Utraty.
Okręg nr 4 obejmuje obszar: ul. Komorowska od ul. Plantowej do południowej granicy miasta z gminą Michałowice, południowa granica miasta z gminą Michałowice do granicy miasta z gminą Brwinów, granica miasta z gminą Brwinów do torów PKP, tory PKP od granicy miasta z gminą Brwinów do ul. Juliana Gomulińskiego, ul. Juliana Gomulińskiego (z numerami) od torów PKP do ul. Powstańców, ul. Powstańców strona nieparzysta od ul. Juliana Gomulińskiego do ul. Dobrej, ul. Dobra strona parzysta od ul. Powstańców do Al. Wojska Polskiego, Al. Wojska Polskiego do ul. Plantowej, ul. Plantowa strona parzysta od Al. Wojska Polskiego do ul. Komorowskiej.
Pruszków. Wybory do rady powiatu i do Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Mieszkańcy Pruszkowa wybiorą również 10 z 27 radnych powiatowych, będą mieli także wpływ na wybór 11 radnych Sejmiku Mazowieckiego. Listy wyborcze w wyborach do rady powiatu pruszkowskiego (okręg nr 1) oraz kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego (okręg nr 7) znaleźć można po przejściu do naszej wyszukiwarki kandydatów.
POLECAMY: