O tym, że coś się źle dzieje w radomskim zakładzie firmy Fifor informowali nas pracownicy na początku tego roku. Nieoczekiwanie z dnia na dzień około 150 pracowników dostało wypowiedzenie. Miała to być rzekomo tylko kilkomiesięczna przerwa w pracy, po czym ludzie mieli wrócić do zakładu.
Jak informowali nas pracownicy, zatrudnieni nie dostali ostatnich pensji, zwolniono ich co prawda z winy zakładu, ale bez okresu wypowiedzenia. Wielokrotnie bezskutecznie usiłowaliśmy skontaktować się szefami zakładu. W dostępnych wydaniach Monitora Sądowego i Gospodarczego nie ma żadnych wpisów dotyczących ewentualnego ogłoszenia upadłości albo likwidacji spółki. Właścicielami firmy są osoby pochodzenia greckiego. Okazało się, że wcale nie mniejsze problemy ze skontaktowaniem się z firmą ma Agencja Rowzoju Przemysłu zarządzająca radomską podstrefą Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Firma Fifor z powodu prowadzenia działalności w strefie korzysta z pomocy publicznej. „Pierwsze zezwolenie firma Fifor otrzymała 18 grudnia 2013, a drugie 18 czerwca 2014 roku. Kontrole dotyczące obu zezwoleń odbywały się w pierwszych kwartałach 2015 oraz 2016 roku. Wówczas firma spełniała zobowiązania wynikające z deklaracji, które składa się w procesie ubiegania o zezwolenie - poniosła łączne nakłady inwestycyjne na poziomie ponad 29 milionów złotych oraz utworzyła 190 miejsc pracy”- informuje Ilona Kachniarz, rzecznik Agencji Rozwoju Przemysłu.
Trzecia kontrola powinna odbyć się w pierwszym kwartale 2018 roku. Nic z tego nie wyszło, bo inspektorom nie udało się skontaktować z szefami firmy i wejść do hali. Próby ponawiano - ostatni raz 25 lipca.
MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.
Gorąca sobota w Explosion - zobacz zdjęcia!

POLECAMY RÓWNIEŻ:
ZOBACZ TAKŻE: FLESZ: Powstanie polskie TGV? W trzy godziny z Gdańska do Krakowa
Źródło:vivi24
