Jakub Maj
Jakub Maj
Raków Częstochowa tylko zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1. Beniaminek Ekstraklasy walczył do końca i strzelił gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Mistrz Polski część spotkania grał w przewadze jednego zawodnika.

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

Spotkanie zaczęło się bardzo źle dla Puszczy Niepołomice. W 20. minucie Ioan Calin Revenco został ukarany czerwoną kartką po brutalnym faulu. Powtórki ukazały jednak, że wejście piłkarza beniaminka nie było aż tak groźne i sędzia mógłby spokojnie pokazać żółtą kartkę. Arbiter Damian Sylwestrzak uznał jednak, że atak na piszczel Gustava Berggrena zasługuje na czerwony kartonik.

Pięć minut później Raków Częstochowa otworzył wynik spotkania. Erick Otieno dośrodkował ze skrzydła, Jakub Serafin główkował w kierunku własnej bramki, a w ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił jeszcze Artur Craciun, czym całkowicie zmylił własnego bramkarza! Pechowy samobój zawodnika Puszczy.

Pomimo przewagi, Raków zszedł do szatni na przerwę z jednobramkową przewagę. Druga część spotkania zaczęła się tak jak piewsza - od czerwonej kartki. Fran Tudor został ukarany drugą żółtą kartką za stempel na stopie rywala. Sędzia był zobligowany wyrzucić wahadłowego "Medalików" z boiska. Raków także musiał radzić sobie w dziesiątkę!

W drugiej połowie Raków aż dwa razy trafił w słupek. Bogdan Racovitan świetnie wrzucił na głowę Władysława Koczerhina, a ten z bliskiej odległości strzelił w obramowanie. Kilkanaście minut później Bartosz Nowak zrobił to samo. "Żubry" także walczyły do końca o zdobycie bramki. W doliczonym czasie gry Bogdan Racovițan fatalnie interweniował w polu karnym i zagrał piłkę ręką. Sędzia się nie wahał i wskazał na "wapno". Rzut karny na gola pewnie zamienił Sołowiej! Mistrz Polski miał szansę zbliżyć się do Jagiellonii Białystok na trzy punkty. Wielka szansa "Medalików" zaprzepaszczona.

Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Puszcza Niepołomice

• Oliwier Zych - 4
  • Piotr Mroziński - 4
  • Artur Craciun - 1, (Łukasz Sołowiej - 4)
  • Roman Jakuba - 3
  • Tomasz Wojcinowicz - 3
  • Wojciech Hajda - 3, (Hubert Tomalski - bez oceny)
  • Jin-hyun Lee - 3
  • Konrad Stępień - 3, *Michał Walski - 2)
  • Jakub Serafin - 1, (Artur Siemaszko - 2)
  • Ioan-Calin Revenco - 1
  • Kamil Zapolnik - 3, (Jordan Majchrzak - 2)