Są muzyczną wizytówką subregionu. Zaczynali pod skrzydłami Fundacji Dra Masiora

Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Akordeon może śmiać się i płakać. Oczywiście tylko dźwiękami wydobywanymi przez mistrzów tego instrumentu. Takimi bez wątpienia są Anna Żelasko, Marcin Szewczyk i Karol Grzeszczuk. Niegdyś utalentowane dzieci, a dziś obsypywani laurami wirtuozi oraz cenieni pedagodzy muzyki, indywidualnie związani z Nowym Sączem, Limanową i Gorlicami. Dla przyjemności ze wspólnego mistrzowskiego grania tworzą Trio Akordeonowe. Właśnie zagrali w sadeckim Sokole, a ich koncert firmowała działająca w tym mieście Fundacja im. Dra Jerzego Masiora.

W Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu prawdziwą ucztą dla melomanów był koncert, w którym o serca publiczności zawalczyło Trio Akordeonowe zasługujące na miano muzycznej wizytówki Subregionu Nowosądeckiego. Grupę tworzą bowiem wirtuozi miejscem urodzenia, miejscem edukacji i miejscem pracy związani z trzema miastami tej części Małopolski. Jakby tego nie dość oni wszyscy, wiele lat temu, jako dzieci, prezentowali swe olbrzymie możliwości artystyczne w Koncertach w Wirydarzu, którymi młode talenty, już mające na swym koncie poważne sukcesy, promuje działająca w Nowym Sączu Fundacja im. Dra Jerzego Masiora.

od 16 lat

Autor. Stanisław Śmierciak

Karol Grzeszczuk edukację akordeonowa rozpoczynał w szkole Muzycznej w Gorlicach. Kontynuował w klasie Marka Hnatkiewicza w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach i tam obronił akordeonowy doktorat. Teraz jest wicedyrektorem Szkoły Muzycznej w Gorlicach.

Anna Żelasko na drogę wirtuozowską wchodziła przez Szkołę Muzyczną w Limanowej. Następnie uczyła się gry na akordeonie w klasie Marka Hnatkiewicza w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Studiowała w Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziś gry na akordeonie uczy w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu.

Marcin Szewczyk naukę gry na akordeonie podjął w Szkole Muzycznej w Limanowej. Kontynuował ją w klasie Marka Hnatkiewicza w Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Tytuł magistra obronił w Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie uczy w szkołach Muzycznych w Bochni i Rożnowie. Stale współpracuje z Filharmonią Śląską oraz Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki SILESIA.

Każdy z wirtuozów tworzących Trio Akordeonowe, które teraz zagrało w sadeckim Sokole, ma w kolekcji sukcesów laury konkursów i festiwali z Polsce i wielu krajach Europy.

Osobami, które wprowadzały publiczność w świat czarownej muzyki akordeonowej oraz wprost niewyobrażalnych możliwości tego instrumentu byli stale współdziałający z Fundacją Dra Jerzego Masiora Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Są muzyczną wizytówką subregionu. Zaczynali pod skrzydłami Fundacji Dra Masiora - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl