W Krakowie powstał pierwszy samoobsługowy sklep z piwem
Przypomnijmy, że w związki z pandemią koronawirusa wciąż w pubach i restauracjach nie można spożywać "na miejscu".
Na innowacyjny pomysł wpadli więc właściciele nowego - jak sami piszą "jedynego w Krakowie" - samoobsługowego sklepu piwnego, otwartego na Zabłociu. Nazywa się on "NALEJ SE".
"Do Waszej dyspozycji oddajemy 12 kranów i 2 formaty butli PET - 0,5 i 1 L, ale u nas to Wy decydujecie ile se nalać!" - czytamy na facebookowym profilu sklepu.
Samoobsługowy sklep z piwem. Jak to działa?
Obsługa płatności związana jest ze sprzedażą przedpłaconych kart do wielokrotnego doładowywania, które można nabyć w lokalu. Te doładowywać można na miejscu lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji mobilnej. Następnie umieszcza się ją w czytniku nad kranikiem z piwem, które nas interesuje, i leje tyle, na ile mamy ochotę (i środków na karcie).
- Plany uruchomienia pubu, w którym normalnie będzie można usiąść i napić się piwa musimy jeszcze chwilę odłożyć z powodu panujących obostrzeń. Otwieramy się jednak jako sklep w którym można zaopatrzyć się w butelki i nalać se na wynos - mówi pomysłodawca “Nalej Se”.
Samoobsługowy sklep z piwem na Zabłociu
- Mamy nadzieję dać naszym klientom sporo frajdy przy wcielaniu się w rolę barmana. I coś dobrego do degustowania w czasie, gdy normalna wizyta w pubie nadal pozostaje wspomnieniem - dodaje.
By doświadczenie pobytu w barze było jeszcze bogatsze, lokal, również na wynos, serwuje szeroki zakres przekąsek i dań piwnych.
Krakowska Pijalnia Zdrojowa - otwarcie coraz bliżej. Jesieni...
Sklep, pub czy muzeum?
Sklep piwny i multitap powstał na Zabłociu w budynku prywatnego akademika. Potężny gmach niegdyś był siedzibą dawnego Telpodu, fabryki podzespołów elektronicznych, które zasilały urządzenia spod marki UNITRA, w tym telewizory, magnetofony i inne urządzenia audio-video, niegdyś goszczących w każdym polskim domu.
- Upamiętniliśmy czasy jednej z największych firm powojennego Krakowa. We współpracy z Zespołem Szkół Łączności stworzyliśmy wystrój i interaktywną ścianę, na której znajdą się zabytkowe urządzenia i podzespoły produkowane od 1946 roku w zakładzie - mówi właściciel i pomysłodawca wystawy. Zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu i części muzealnej, w której można osobiście odsłuchać reportaży o obiekcie z zabytkowych magnetofonów marki Kasprzak. A do domu wrócić z kilkoma butelkami najlepszych polskich piw - zachęcają właściciele “Nalej Se”.
Tak wygląda pierwszy sklep socjalny w Polsce. Chleb po 50 gr...
FLESZ - 94 proc. skuteczności szczepionki Pfizera w Izraelu
