Siatkarskie Mistrzostwa Świata 2022. Katowice: mecz Polska - USA 30 sierpnia 2022 r.

Adam Kielar
Adam Kielar
Polscy siatkarze wygrali z reprezentacją USA.
Polscy siatkarze wygrali z reprezentacją USA. Sylwia Dabrowa
Reprezentacja Polski wygrała trzecie spotkanie na Mistrzostwach Świata. Podopieczni Nikoli Grbicia pokonali reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:1 w mecz rozgrywanym w katowickim Spodku. Z kompletem zwycięstw Polacy wygrali grupę C turnieju.

Pierwszego seta wygrali Amerykanie 25:23, natomiast w drugiej, trzeciej i czwartej partii górą byli Polacy, zwyciężając 25:21, 25:19 oraz 25:21.

Polska reprezentacja zapewniła już wcześniej sobie awans do dalszej fazy rozgrywek, wcześniej pokonując gładko Bułgarię, a potem Meksyk. Oba spotkania biało-czerwoni zwyciężyli 3:0.

Amerykanie również bez straty seta pokonali Bułgarów oraz swoich południowych sąsiadów. We wtorkowym spotkaniu między Bułgarią a Meksykiem, lepsi okazali się siatkarze zza oceanu, pokonując swoich rywali 3:2.

Mecz Polska - USA. Co jest stawką?

Mecz między Polską a USA zdecydował o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie C Mistrzostw Świata, które rozgrywane są w Polsce oraz Słowenii.

Polska broni tytułu mistrzów świata, wywalczonego w 2014 r. w Polsce oraz podtrzymanego po zwycięstwie w 2018 roku w Bułgarii oraz we Włoszech.

Pierwotnie turniej miał być rozegrany w Rosji, jednak po agresji tego kraju na Ukrainę, światowa federacja FIVB zdecydowała się odebrać Rosjanom imprezę.