Średnia krajowa cen benzyny Pb95 pozostała na niezmienionym poziomie 5,66 złotych za litr - podaje Biuro Maklerskie Reflex. - W porównaniu z rokiem ubiegłym ceny są 45 groszy za litr wyższe. Obecny poziom cen jest jednak 23 grosze za litr niższy w porównaniu z rekordową jak dotychczas średnią ceną benzyny Pb95 - 5,89 zł/l z połowy kwietnia tego roku. Różnice cen benzyny Pb95 w kraju w zależności od regionu i stacji mogą wynosić nawet 35 gr/l. Zdecydowanie najdrożej jest w województwach zachodniopomorskim i podkarpackim. Najtaniej zatankujemy w śląskim i łódzkim.
Ceny diesla na krajowych stacjach natomiast spadły symbolicznie w mijającym tygodniu średnio jeden grosz za litr. Obecnie średnia krajowa cena oleju napędowego na polskich stacjach to 5,59 zł/l. W porównaniu z rokiem ubiegłym diesel jest 53 gr/l droższy. Olej napędowy w kraju zatankujemy obecnie zarówno za 5,49 zł/l jak i 5,86 zł/l. Zdecydowanie najdrożej jest w województwie zachodniopomorskim. Najtaniej natomiast olej napędowy zatankujemy w śląskim, dolnośląskim i łódzkim.
- Biorąc pod uwagę wzrosty hurtowych cen w ostanim tygodniu - diesla o 9 groszy za litr i benzyn o 5 groszy za litr - w nadchodzących dniach możemy już obserwować podwyżki cen detalicznych rzędu 2-5 groszy za litr - prognozuje Rafał Zywert z Biura Maklerskiego Reflex. - Co więcej nadal zmniejszeniu powinna ulegać różnica między cenami diesla i benzyn. W ubiegłym roku wraz z końcem października diesel po raz pierwszy na krajowych stacjach był droższy od benzyny. W tym roku sytuacja może być podobna.
Nadal tani w stosunku do benzyny i diesla pozostaje autogaz LPG. Średnia krajowa cen LPG nie uległa zmianie i utrzymuje się na poziomie 2,72 zł/l. W porównaniu z rokiem ubiegłym autogaz jest 24 gr/l droższy. Podobnie jak w przypadku benzyn i diesla również ceny autogazu w kraju pozostają zróżnicowane. LPG kupimy zarówno za 2,54 zł/l, jak i 2,89 zł/l.