- Rozpoczynamy pierwszy sezon, kiedy molem, chyba największym dobrem Sopotu będzie zarządzało bezpośrednio miasto. Ta decyzja wynikała przede wszystkim z przesłanek pandemicznych. Zdawaliśmy sobie sprawę, że założenia, które składali oferenci, czy takie, które miasto chciało egzekwować od ewentualnych dzierżawców, w sytuacji braku ruchu turystycznego, zamrożenia gastronomii i działalności hotelowej są nierealne do spełnienia. Naszym celem jest to, aby molo było jeszcze bardziej dostępne, jeszcze bardziej stanowiło wizytówkę Sopotu i wspaniałe zaplecze dla rozwoju żeglarstwa – deklarowała podczas czwartkowej (29.04.2021) konferencji prasowej wiceprezydentka Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim.
Wstęp na molo z biletami
Od ostatniej soboty kwietnia wstęp na molo jest płatny. Nie dotyczy to mieszkańców Sopotu, którzy za wstęp na molo nie muszą uiszczać opłaty. Bilety będą dostępne w internecie. Za bilet normalny zapłacimy 9 zł.
- Wstęp na molo będzie biletowany do 26 września 2021, ceny i ulgi pozostały bez zmian – poinformowała Grażyna Dobrzyńska, zastępca dyrektora sopockiego MOSiR.
Dodała, że kurort pozostaje przy eventach, które miały miejsce w poprzednich latach: Tyczce na Molo i Slow Food Festival, wyraziła nadzieję, że pozostałe duże imprezy kulturalne również się odbędą. Wszystko zależeć będzie jednak od aktualnych obostrzeń.
Start gastronomii
Od 1 maja 2021 w prawych arkadach molo uruchomione będą punkty gastronomiczne, będzie ich 8 – wśród nich znajdą się także sopockie restauracje.
Podobnie jak w zeszłym roku, miasto da też możliwość poszerzenia ogródków gastronomicznych – na plażę o 100 proc, na terenie miasta o 50 proc. za symboliczną złotówkę. Te ogródki, decyzją rządu, będą mogły ruszyć w połowie maja.
Dodatkowo w maju i czerwcu na terenie skweru na świeżym powietrzu zostaną uruchomione stoiska handlowe z pamiątkami.
Na wodzie
Sopot poszerza także ofertę żeglarską. Trwa rozbudowa mariny, która zwiększa atrakcyjność turystyczną miasta. Dodatkowe stanowiska cumownicze, pawilon z sanitariatami, szatnią i miejscem do przechowywania sprzętu, nowy slip do wodowania jednostek - o te elementy wzbogaci się oferta żeglarska Sopotu. To świetna informacja zwłaszcza dla szkolących się dzieci i młodzieży. Aby zrealizować te zamierzenia konieczne jest pogłębienie i oznakowanie toru podejściowego umożliwiającego bezpieczny dostęp jednostek pływających do projektowanych stanowisk cumowniczych. Stąd na plaży gigantyczna rura, którą wielu spacerowiczów zaadaptowało sobie na ławkę.
- Mimo zimnej pogody zaczyna się sezon, żeglarzy pogoda nie odstrasza, mają odpowiedni strój. Zaczynamy sezon sportowy, szkoleniowy, regularne pływanie. Dzieje się tego bardzo dużo – zapewnił Jacek Noetzel, komandor klubu UKS Navigo Sopot.
