- Dział diagnostyki został uruchomiony w nowym skrzydle szpitala. Oznacza to, że wszystkie pracownie są w jednym miejscu, a nie tak jak wcześniej w różnych lokalizacjach. W tym nowym obiekcie znajduje się też blok operacyjny, laboratorium, apteka, centralna sterylizatornia - wyjaśnia Jarosław Ostrowski, dyrektor szpitala MSWiA w Lublinie.
Całość inwestycji kosztowała prawie 38 mln złotych, z czego 27 mln pochodziło z Ministerstwa Spraw Wewntrznych. Dział diagnostyki składa się z czterech pracowni w których można wykonać badanie rezonansem, tomografem, USG czy rentgen.
- Zakupiliśmy nowoczesny rezonans za ponad 4 mln złotych, który umożliwia wykonanie wysokospecjalistycznych badań np. neuroobrazowych czy układu pokarmowego. Mamy też nowy tomograf. Umożliwia on pełną diagnostykę serca czy tętnic wieńcowych. Zakupiliśmy też nowoczesny sprzęt do badań wirtualnej kolonoskopii, co pozwala na mniej inwazyjną diagnostykę chorób jelita grubego - wylicza szef placówki.
I jak podkreśla, szpital MSWiA jest liderem w Lublinie jeśli chodzi o liczbę wykonywanych badań specjalistycznych. Rocznie wykonuje się tu około 8 tys. badań rezonansem magnetycznym i 10 tys. badań tomografem komputerowym. Kolejka do rezonansu wynosi do pół roku, a na tomograf kilka miesięcy.
To nie koniec inwestycji w MSWiA. Niedawno SOR przeszedł przebudowę, podobnie oddział kardiologii i rehabilitacji kardiologicznej. - Teraz przymierzamy się do budowy przychodni przyszpitalnej. Obecnie poradnie mieszczą się przy ul. Spokojnej. Chcemy, aby znajdowały się docelowo w bezpośredniej bliskości głównego szpitala przy ul. Grenadierów, co na pewno zwiększy wygodę dla pacjentów. Mamy już projekt, myślę, że w ciągu dwóch lat uda nam się zakończyć inwestycję - mówi Jarosław Ostrowski.
ZOBACZ TEŻ: Problemy kobiet z niepełnosprawnością ruchu
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
- Ponad 3 tysiące fanów na Arenie. Tak dopingowali (ZDJĘCIA)
- Cheerleaderki i kibice TBV Startu nie zawiedli (ZDJĘCIA)
- W Galerii Vivo urodzinowe metamorfozy
- Wszystkie stworzenia małe i duże. Na wystawie w Lublinie
- „Damski bokserze, zmywaj talerze!". Za nami Manifa Lubelska
- Nauczyciel płakał, jak poprawiał. Zobacz najlepsze teksty uczniów i nauczycieli