Szturm na Zamek w Tykocinie. Hetman Sapiecha znowu pobił Szwedów (zdjęcia, wideo)

dd
Szturm rozpoczął się o godz. 15 w sobotę. Rekonstruktorzy pokazali wydarzenia ze stycznia 1657 roku, kiedy twierdza, znajdująca się w rękach Radziwiłłów sprzyjających Szwedom, była oblegana przez siły hetmana Pawła Sapiehy.Szturm zamku w Tykocinie to wspaniała lekcja żywej historii. Swoje wyposażenie zaprezentowali muszkieterzy, pikinierzy, podlaskie pospolite ruszenie i jazda pancerna.Do Tykocina przyjechało około 150 rekonstruktorów, głównie z Polski. W inscenizacji wzięła udział grupa rekonstrukcyjna Gozdawa z Białorusi.
Szturm rozpoczął się o godz. 15 w sobotę. Rekonstruktorzy pokazali wydarzenia ze stycznia 1657 roku, kiedy twierdza, znajdująca się w rękach Radziwiłłów sprzyjających Szwedom, była oblegana przez siły hetmana Pawła Sapiehy.Szturm zamku w Tykocinie to wspaniała lekcja żywej historii. Swoje wyposażenie zaprezentowali muszkieterzy, pikinierzy, podlaskie pospolite ruszenie i jazda pancerna.Do Tykocina przyjechało około 150 rekonstruktorów, głównie z Polski. W inscenizacji wzięła udział grupa rekonstrukcyjna Gozdawa z Białorusi. Wojciech Wojtkielewicz
To była jedyna w kraju zimowa inscenizacja historyczna, ukazująca wydarzenia z okresu Potopu.

Szturm rozpoczął się o godz. 15 w sobotę. Rekonstruktorzy pokazali wydarzenia ze stycznia 1657 roku, kiedy twierdza, znajdująca się w rękach Radziwiłłów sprzyjających Szwedom, była oblegana przez siły hetmana Pawła Sapiehy.

Szturm zamku w Tykocinie to wspaniała lekcja żywej historii. Swoje wyposażenie zaprezentowali muszkieterzy, pikinierzy, podlaskie pospolite ruszenie i jazda pancerna.

Do Tykocina przyjechało około 150 rekonstruktorów, głównie z Polski. W inscenizacji wzięła udział \grupa rekonstrukcyjna Gozdawa z Białorusi.

Wróć na i.pl Portal i.pl