Transplantologia: W poznańskiej klinice odbyło się już 50 operacji przeszczepienia serca

Marta Żbikowska
Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii UMP
38-letni mężczyzna z województwa zachodniopomorskiego to pięćdziesiąty pacjent, który otrzymał nowe serce w Klinice Kardiochirurgii i Transplantologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Operację, tak jak 49 poprzednich transplantacji, przeprowadził profesor Marek Jemielity ze swoim zespołem.

Zoperowany 13 października pacjent, który otrzymał nowe serce, chorował na kardiomiopatię pozapalną. Oznacza to, że niewydolność serca powstała w wyniku przebytej infekcji.

Czytaj również: Poznań: Niezwykły przeszczep serca przeprowadził profesor Marek Jemielity

Poprzednia operacja przeszczepienia serca odbyła się w Poznaniu 5 listopada, dokładnie w 33. rocznicę pierwszego przeszczepu serca w Polsce.

Czytaj też: Czekanie na drugie życie to nie leżenie i patrzenie w sufit

W poznańskiej klinice pod kierownictwem profesora Marka Jemielitego, przeszczepy serca przeprowadza się od 2010 roku.

Czytaj też: Przeszczepy: Pacjenci z drugim sercem chcą poznawać świat na nowo

POLECAMY:

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
a
W chrześcijańskim kraju patroszą ludzi, horror. A co na to kościół, co z duszą dacy? Gdyby wiedział, jakie ceirpienie sobie zgotuje, pewnie by nie wyraził zgody. A, zapomniałam, że nie musiał wyrazić zgody. Umarli są wśród nas.
a
a
Na Ukrainie żyją takie kanibale, też umarłyby może, gdyby nie asymilowały cudzych organów, tylko że one pochłaniały martwe mięso, a taki składak przyjmuje żywe.
a
a
Przyjęcie cudzego organu albo tkanki to kanibalizm, asymilacja bez gryzienia i trawienia. Teraz takie Frankensteiny powinny mieć dwa dowody osobiste, a dawcy nie wolno wystawić aktu zgonu, dopóki jego fragmenty jeszcze żyją.
a
a
To nie było nowe serce, to było cudze serce, fragment innego człowieka, a on został kanibalem.
Wróć na i.pl Portal i.pl