- Dla nas Polaków 11 listopada, to nie tylko zakończenie wojny, to przede wszystkim symboliczny dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. To święto przypominające o powrocie Rzeczypospolitej do wspólnoty suwerennych państw. Dzisiaj czcimy pamięć o tych, którzy za wolność naszej Ojczyzny, zapłacili najwyższą cenę. Nie zapominajmy o naszych obowiązkach wobec Ojczyzny, miejmy świadomość potrzeby codziennej pracy i wysiłku dla kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego - powiedział w przemówieniu Rektor-Komendant płk prof. dr hab. Mariusz Wiatr.
Pierwszy żołnierz WSOWL wyraził przekonanie, że społeczność Uczelni stara się jak najlepiej wypełniać powierzone zadania w codziennej służbie i pracy, traktując je jako obowiązek wobec Ojczyzny i Narodu.
Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i medali dla żołnierzy i pracowników wojska. Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, srebrnym medalem "Za długoletnią służbę" odznaczony został st. chor. sztab. Sławomir Grabczak, brązowy medal "Za długoletnią służbę" otrzymali: mjr. Robert Szandrocho i kpt. Artur Gołębiowski. Na podstawie decyzji ministra Obrony Narodowej w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz za długoletnią, wzorową służbę lub pracę w Wojsku Polskim, minister nadał: złoty medal "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny" dla p. Aliny Dakudowicz, srebrny medal "Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny": por. Tomaszowi Kamińskiemu i sierż. sztab. Sławomirowi Lingasowi, złoty medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju": mjr. Wojciechowi Czerechowskiemu i p. Janowi Kunertowi, srebrny medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" mjr. Arturowi Szleszyńskiemu, brązowy medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju": mjr Beacie Toczewskiej oraz chor. Januszowi Jarochowi.
Rektor-Komendant pogratulował także mjr. dr. inż. Maciejowi Szukalskiemu przyznania przez ministra Obrony Narodowej nagrody II stopnia za osiągnięcia naukowe, a w tym za wyróżnioną pracę doktorską "Ocena emisyjności kołowego transportera opancerzonego Rosomak w rzeczywistych warunkach eksploatacji".
Następnie, za całokształt wykonywanych zadań służbowych na poziomie bardzo dobrym, wykazywaną inicjatywę i zaangażowanie w ich realizację, obowiązkowość i dyspozycyjność, wyróżnił żołnierzy i pracowników wojska nagrodami pieniężnymi, pochwałami oraz urlopami nagrodowymi.
Pododdziały Uczelni wzięły także udział w garnizonowych obchody Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu. Uroczystości w Garnizonie rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety Węgierskiej przy udziale Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych oraz kompanii honorowej. Następnie na Placu Gołębim odbył się uroczysty apel zakończony "Paradą Niepodległości" - przemarszem ulicami miasta.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz walki w bliskim kontakcie oraz wyszkolenia taktycznego przeprowadzony przez podchorążych w Trzebnicy.
Żołnierzy z WSOWL nie zabrakło również na lokalnych obchodach Święta Niepodległości, gdzie zostali zaproszeni przez Radę Osiedla Karłowice-Różanka we Wrocławiu na czele z jej przewodniczącym płk. rez. Władysławem Hryniewiczem.