CZYTAJ NA KOLEJNYCH SLAJDACHW województwie łódzkim będzie ok. 3,5 tys. obwodowych komisji wyborczych. Zwykły członek obwodowej komisji wyborczej dostanie dietę w wysokości 300 zł. W każdym obwodzie, a w województwie łódzkim jest ich 1734, będą pracować dwie komisje obwodowe. Pierwsza zajmie się przeprowadzeniem głosowania, a druga ustaleniem wyników głosowania w obwodzie.- Możesz być kandydatem do składu obwodowej komisji wyborczej, jeżeli jesteś ujęty w stałym rejestrze wyborców na obszarze województwa, w którym znajduje się gmina właściwa dla tej komisji – informuje Państwowa Komisja Wyborcza - oraz masz prawo do głosowania, czyli: -jesteś obywatelem polskim-najpóźniej w dniu wyborów kończysz 18 lat-nie jesteś pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu-nie jesteś pozbawiony praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu-nie jesteś ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sąduCzytaj dalej na kolejnym slajdzie
Waldemar Wylegalski
Chcesz pracować przy przeprowadzaniu najbliższych wyborów samorządowych? Masz czas do 21 września 2018 r., ale warto się pospieszyć. Do tego dnia przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych. Komisarze wyborczy mają obowiązek powołania ich do 30 września. Kto może pracować w tych komisjach i jak się zgłosić?
W województwie łódzkim będzie ok. 3,5 tys. obwodowych komisji wyborczych. Zwykły członek obwodowej komisji wyborczej dostanie dietę w wysokości 300 zł. W każdym obwodzie, a w województwie łódzkim jest ich 1734, będą pracować dwie komisje obwodowe. Pierwsza zajmie się przeprowadzeniem głosowania, a druga ustaleniem wyników głosowania w obwodzie.
Kliknij w Galerię i zobacz, kto może zostać członkiem komisji i ile można zarobić